Mandat i areszt za świętowanie w Halloween?

Hej Hipogryfy! Dochodzę do wniosku, że ludzie potrafią się czepiać wszystkiego, to jakiej muzyki ktoś słucha, jak się ubiera, jakie ma wyznanie, a teraz jak chce spędzać wolny czas! Pewien anonimowy obywatel złożył w Sejmie projekt ustawy, która miałaby skutecznie uniemożliwić obchodzenie święta Halloween w Polsce. Jak to dokładnie miałoby wyglądać? Przeczytajcie sami:

 

 

Fragment projektu ustawy przeciwko Halloween

 

Obydwa fragmenty rzekomo pochodzi z omawianego projektu i zostały udostępnione przez portal czestochowa.naszemiasto.pl:

 

“kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”

 

oraz

 

“kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.

 

Czy brać to wszystko na poważnie?

 

Dowiadujemy się też, że: “Nad propozycją z całą powagą będą musieli pochylić się posłowie, a wcześniej zaopiniują ją eksperci z Biura Analiz Sejmowych. Powód? Bieg petycji nadała marszałek Sejmu Elżbieta Witek”.

 

Jednak tak serio… TO SERIO?! Jakiś anonimowy obywatel zgłosił ustawę przeciwko Halloween… tak… Halloween!

 

Kto miał taki wielki ból dupy o Halloween, że aż do sejmu z tym poszedł? W ogóle… jak trzeba mieć nudne życie, żeby w ogóle przejmować się tym świętem, a co dopiero próbować z tym wojować. Co dalej? Zakazać Wiedźmina 3, bo promuje pogaństwo? Wsadzić ekipę z CD-Projekt RED do aresztu za obrazę uczuć obywateli, bo dziady w grze były odprawiane?

 

Proszę was, ogarnijmy się ludzie. Poczytajmy, skąd się wzięło Halloween, o co w tym chodzi, tutaj macie przykładowy tekst, a potem dopiero zastanówmy się, czy na pewno dobrze rozumiemy to, z czym chcemy walczyć, a nie od razu łapiemy za widły i pochodnie.

 

Coraz dziwniejszy ten 2020 rok… ludziom chyba serio to siedzenie w domu szkodzi.

 

 

Źródło: https://czestochowa.naszemiasto.pl/areszt-za-halloween-w-polsce-500-zl-za-slowa-cukierek-albo/ar/c1-7808022

 

 

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =

Magazyn Hipogryf