Lineage M vs. R2M! NCsoft idzie z Webzenem do sądu

NCsoft pozywa Webzen za skopiowanie mechanik z Lineage M do R2M. Pod lupę wzięto rozgrywkę, grafikę i oryginalne rozwiązania NCsoftu!

Lineage M vs. R2M

Pierwsza część Lineage dalej jest jednym z popularniejszych MMORPGów w Korei, nie dziwota że NCsoft postanowił wycisnąć ile się da z tego starego tytułu i wydał też wersję na smartfony i tablety, opatrzoną literką M.

Mimo że w Europie i USA większą popularnością jednak cieszy się Lineage 2, to Koreańczycy docenili pomysł na mobilną wersję jedynki. Pomysł docenił też Webzen – inny wydawca z Korei, który również dostarczył podobnego mobilnego MMO, nazwanego R2M.

Niby nic dziwnego, przecież mamy ostatnio wysyp takich samych gier (wystarczy spojrzeć na gry MOBA na smartfony), jednak tutaj rzekomo podobieństwa poszły za daleko (jak tak patrzę to gry mają dla mnie podobny układ itp. ale spokojnie da się rozpoznać która jest która). W szczególności system rozgrywki, gdzie NCsoft twierdzi, że wykorzystano ich oryginalne mechaniki i w obie gry gra się tak samo.

NCsoft vs. Webzen

NCsoft oskarża Webzen o skopiowanie ich mechanik jeden do jednego, tym samym zabierając Lineage M to co sprawiało że gra była wyjątkowa i wystosowuje pozew sądowy, twierdząc że chcą bronić swoją własność intelektualną.

Z drugiej strony Webzen nie zgadza się z tymi oskarżeniami, twierdząc iż podobieństwo obu gier nie jest dowodem jakoby została naruszona własność intelektualna.

Jak to wszystko się rozwiąże?
Miejmy nadzieję że dowiemy się tego już niedługo.

~Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 14 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: