LEGO Jurassic World — recenzja wersji na Nintendo 3DS

Ah tak! LEGO Jurassic World — gra, do której napisania recenzji zabierałem się z dobry miesiąc. Jednak nadszedł ten czasu, łapiemy za konsole i stajemy naprzeciw klockowym dinozaurom!

 

Chyba każdy chłopiec w dzieciństwie kochał dinozaury. No, a przynajmniej ja! Chodziłem i trułem każdemu o moich ulubionych triceratopsach i pterodaktylach. Dlatego też w Jurassic Worlda grało mi się z przyjemnością, tak jak i też pisało ten tekst.

 

Jednocześnie jest to kolejna recenzja gry na konsole Nintendo 3DS z serii LEGO na blogu Hipogryf.pl.

 

 

 

LEGO Jurassic World to wszystkie filmy w jednej grze

 

Ważna rzecz, o której warto napisać już teraz. Mimo że gra nazywa się LEGO Jurassic World, to nie jest tylko o filmie z Chrisem Prattem. Gra opowiada również historie z oryginalnej trylogii, co jest dla mnie świetne, bo mamy tutaj kompletną historię w pigułce. Aż chce się wyciągnąć kasetę VHS, zdmuchnąć kurz z magnetowidu i obejrzeć to jeszcze raz!

 

Kolejnym miłym aspektem gry, jest fakt, że jest to jedna z tych nowszych gier LEGO, gdzie postacie nie mruczą niezrozumiale (jak np. w Harrym Potterze), tutaj mamy pełen dubbing i dzięki temu mamy fajne dialogi, które sprawiają, że jeszcze bardziej wciągamy się w ten klimat.

 

Rozgrywka w LEGO Jurassic World

 

Sam sposób, w jaki gramy w ten tytuł, jest dokładnie taki sam jak przy prawie wszystkich innych LEGO-grach:

  • rozpocznij poziom,
  • zbieraj klocki,
  • buduj z klocków,
  • oglądaj śmieszne przerywniki filmowej,
  • rozwiązuj zagadki,
  • rozpocznij kolejny poziom.

Prosta, bezbolesna planszówka 3D z niezbyt wymagającymi zagadkami.

 

 

Plusem jest sterowanie dinozaurami. To daje o wiele więcej frajdy niż sterowanie postaciami ludzkimi i chyba spędziłem przy tym najwięcej czasu, po prostu biegając i wygłupiając się jako prehistoryczna bestia.

 

Problem z LEGO-grami

 

Gier z serii LEGO jest od groma. Praktycznie opierają się na tym samym schemacie, dodając jakieś drobne elementy od siebie. Dosłownie tych gier jest multum i drugie tyle powstaje. Seria LEGO to taka druga FIFA, z tym że FIFA wychodzi jedna na rok a LEGO po kilka różnych gier.

 

Czy jest to jednak coś złego?

 

Do końca nie mogę tak powiedzieć, bo z jednej strony aż sam się dziwię, ile razy można robić to samo, jednak z drugiej strony rozumiem tę strategię.Robimy mnóstwo gier, czy to Superhero, czy Harry Potter, czy Indiana Jones, czy właśnie Jurassic World. Bo jak ktoś nie lubi Batmana, to nie zagra w jego gry, ale jak ktoś uwielbia stary Park Jurajski i jego nowsze kontynuacje, to wręcz się rzuci po ten tytuł.

 

 

To jest właśnie ta strategia LEGO, robić mnóstwo gier pod ogromny wachlarz odbiorców.

 

Dlatego nie mogę powiedzieć, że LEGO Jurassic World podobało mi się, bo jest jakąś świetną grą. Nie jest, jest taka sama jak inne gry LEGO, stawiam ją nawet za Gwiezdnymi Wojnami i Harrym Potterem.

 

Mogę za to powiedzieć, że w ten tytuł grało mi się bardzo przyjemnie, bo jestem fanem filmowej serii. Głównie dlatego chciałem zagrać w tę grę, głównie dlatego dobrze się bawiłem, uciekając przed klockowymi dinozaurami i właśnie dlatego polecam ją innym fanom dinozaurowych filmów.

 

 

Dla kogo jest LEGO Jurassic World?

 

Podobały Ci się filmy z serii Jurassic? No to będziesz się dobrze bawić, grając w tę grę i patrząc z uśmiechem, jak sparodiowali niektóre sceny z filmów.

 

Nie jesteś fanem dinozaurów z kinowych ekranów? Ta gra nie do końca może być dla Ciebie. Nie jest jakoś niesamowicie wybitna i nowatorska, żeby polecać ją bardziej niż inne z tego gatunku.

 

Może warto popatrzeć za jakimś LEGO, które jest na podstawie filmów, które lubisz? Serio jest tego od groma, sam zaraz zabieram się za ogrywanie klockowego Władcy Pierścieni 😉

  

> Pozostałe recenzje gier na konsole Nintendo 3DS <

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =

Magazyn Hipogryf