LEGO Hobbit – najlepsza gra z serii? Dlaczego?

LEGO Hobbit to gra, która premierę miała już 7 lat temu, bo w 2014 roku. Moim zdaniem jest ona najlepszym tytułem spośród wszystkich sygnowanych marką LEGO. Oto przykłady mówiące, że tak jest.

Świetna ścieżka dźwiękowa

Myślę, że tutaj nie trzeba długo rozwodzić się nad tym zagadnieniem. Kto grał, ten wie – jak klimatyczna jest rozgrywka przy takiej muzyce. Jeżeli ktoś nie próbował, to zachęcam znaleźć sobie na YT oryginalny soundtrack.

Zadania

W LEGO Hobbit mamy do czynienia z innymi wyzwaniami niż w reszcie gier video z serii LEGO. W Hobbicie jednym z poleceń często wykonywanym przez graczy jest szukanie klocków w szybko składanych budowlach, jeżeli uda nam się zrobić to w szybkim tempie dostaniemy premię w monetach nawet do 20 tysięcy!

Walka

Kolejnym aspektem wyróżniającym LEGO Hobbit od innych gier opartych o duńską markę jest walka. Może i sterowanie jest te same, ale LEGO Hobbit pozwala nam grupować się i używając dwóch niższych postaci niszczyć np. ściany. Innym razem musimy wykonać odpowiednią sekwencję ruchów, aby załóżmy zbić przeciwnikowi tarczę. Kolejną rzeczą, która wyróżnia pojedynki w tym tytule, jest wiele różnych rodzajów broni. Od włóczni, przez łuki aż do proc czy kiścieni. Ponadto praktycznie każda z broni ma inną animację oraz oczywiście funkcję, przez co nieustannie musimy zmieniać postacie.

Niepowtarzalny klimat Śródziemia

Większość gier z serii dzieje się w teraźniejszości lub nawet w realiach przyszłości, a gry z uniwersum śródziemia są jedynymi osadzonymi w warunkach typowo średniowiecznych. Oprócz tego to LEGO Hobbit to… LEGO Hobbit, gra stworzona w oparciu o twórczość takiego pisarza jak J. R. R. Tolkien nie mogła nie być świetna. Choć nie ukrywajmy, że tytuł nie wyglądałby tak samo, gdyby nie ekranizacja Petera Jacksona. Kocham Hobbita, czy to w wersji książkowej, filmowej czy growej. Ze Śródziemiem mogę obcować wielokrotnie i magia tego świata nie pozwala mi się nudzić.

Różnorodność misji

Jak przyjrzymy się Hobbitowi, to zobaczymy, że praktycznie każda misja wygląda inaczej. Porównajmy to sobie z innymi grami LEGO. W takich grach jak LEGO Batman albo w Avengersach akcja prawie każdego poziomu rozgrywa się w bazie złoczyńcy, którego trzeba obić po mordzie. W LEGO Hobbit akcja jednego z pierwszych leveli toczy się w domu Bilba. Potem mamy do czynienia, chociażby z ogniskiem Trolli, grotą, Mroczną Puszczą, Królestwem Elfów, rzeką, domem Beorna, utraconym skarbcem krasnoludów, polem bitwy, miastem na jeziorze czy nawet… Nogą kamiennego olbrzyma! Każdy kolejny poziom jest inny a może i nawet lepszy od poprzedniego.

Podsumowanie

LEGO Hobbit to naprawdę świetna gra, w którą polecam zagrać każdemu, nawet jeśli nie jest się fanem fantastyki. W końcu opowiada ona historię pewnego hobbita, który wiedzie spokojne życie w swojej norze… do czasu.

2 Comments

    1. Miałem go na kiedyś na kompie, ale komp poszedł do naprawy i w międzyczasie zgubiłem płytkę, z tego co mi się kojarzy jest fajny, ale ostatni raz grałem z 5-6 lat temu. Bardzo szybko Ci odpisałem 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedem + dziesięć =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: