LEGO City Undercover: The Chase Begins — recenzja Nintendo 3DS

LEGO City Undercover: The Chase Begins to skompresowana wersja, będąca jednocześnie prequelem do świetnego LEGO City Undercover na większe platformy. Przez ograniczenia, jakie posiada przenośna konsola Nintendo 3DS, oryginalna gra wyglądałaby raczej średnio, no a dzięki jednej prostej zagrywce, jaką jest The Chase Begins, prezentuje się to już dużo lepiej.

 

LEGO City Undercover: The Chase Begins na Nintendo 3DS

 

Około jednego roku przed wydarzeniami LCU, Chase McCain — nowicjusz pracujący dla policji w Lego City, ma jeden cel: osadzenie w więzieniu najbardziej poszukiwanego mężczyzny, Rexa Fury’ego.

 

 

Gra została ogłoszona podczas konferencji prasowej Nintendo na targach E3 2011 w dniu 7 czerwca 2011 r. Pod wstępną nazwą Lego City Stories. W dniu 17 stycznia 2013 roku gra została ujawniona jako Lego City Undercover: The Chase Begins i że będzie prequelem gry Lego City Undercover na Wii U. Jak im to wyszło?

 

Puste miasto, pustki na ulicy, gdzie Ci ludzie wszyscy?

 

LEGO City Undercover: The Chase Begins cierpi niestety przez ograniczenia Nintendo 3DS. Nie ujrzymy tutaj tłumów na ulicach, nie będziemy napotykali się co chwila na pieszych, ani nie ujrzymy ulic zapchanych samochodami. Tutaj miasto jest po prostu puste, no i wynika to z tego, że konsola nie poradziłaby sobie z tak dużą ilością obiektów.

 

 

Wyobraźcie sobie taką wersję GTA 3 czy tam Vice City / San Andreas, gdzie jest 1/3 pojazdów i pieszych niż w oryginale.

Tak, to jest zdecydowany minus konsoli 3DS.
Czy rzucał mi się w oczy? Jak najbardziej.
Czy jednak przeszkadzał w cieszeniu się grą? Ani trochę.

 

Więc tak, trzeba o tym powiedzieć, ludzie mogą na to narzekać, jednak mi to ani trochę nie przeszkadzało. Miałem swoje cele w grze, realizowałem je i dobrze się przy tym bawiłem.

 

 

Czy polecam Lego City Undercover?

 

Powiem tak — wyobraźmy sobie, że znowu mam 13 lat i idę z rodzicami po jakąś grę:

Gdybym miał iść do sklepu i wybrać sobie tylko jedną grę z serii LEGO, to pewnie wybrałbym Harrego Pottera czy Star Wars, no bo seria LEGO City jakoś nigdy tą moją ulubioną nie była.

 

 

Jednak jakby ktoś mi ten tytuł sprezentował na gwiazdkę czy coś takiego, jako swoistą niespodziankę, no to cieszyłbym się jak dziecko, bo to jest fajna gra, grało mi się przyjemnie i miałem przy niej naprawdę dużo frajdy. Dlatego, jak lubisz gry z serii LEGO a inne tytuły masz już ograne, to nie widzę przeciwwskazań, żeby nie sięgnąć po The Chase Begins.

 

Pozostałe gry z serii LEGO

 


 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl jest na Facebooku!
Jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi zapowiedziami czy recenzjami książek, filmów oraz gier, gorąco zachęcam do obserwowania oficjalnego profilu Hipogryf.pl na Facebooku. Znajdziesz tam info zarówno o fantasty, science fiction, jak i horrorach, o których piszemy na blogu.

 

Wolisz bardziej wizualnego materiały? Hipogryf.pl jest też na Instagramie.
Chcesz wiedzieć, jak wygląda pisanie bloga od kuchni? Jakie książki przyjechały do recenzji albo w jakie gry RPG, planszówki czy karcianki obecnie gramy? Obserwuj Hipogryf.pl na insta 😉

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =

Magazyn Hipogryf