LEGO Batman 2: DC Super Heroes — recenzja wersji na Nintendo 3DS

Odpalamy Nintendo 3DS, ładujemy LEGO Batman 2: DC Super Heroes, bierzemy Robina do pomocy i idziemy po raz kolejny uratować Gotham City!

 

 

Batman w klockowym wydaniu

 

Po tym, jak ciepło został przyjęty LEGO Batman: The Videogame, nie ma co się dziwić, że pojawił się też tytuł z numerem 2 w nazwie! Dalej za grę odpowiada studio Traveller’s Tales, to samo które robiło LEGO Harry Potter i LEGO Indiana Jones.To może oznacza tylko jedno — LEGO Batman 2: DC Super Heroes to kolejna dobra gra na konsole Nintendo 3DS. Co prawda inne tytuły z serii LEGO bardziej mi się podobały, ale o tym dowiesz się już z recenzji 😉

 

 

LEGO Batman 2: DC Super Heroes jest też dostępny na pozostałe konsole — Xbox 360 i PlayStation 3 / Vita, Wii / WiiU oraz oczywiście na komputery PC.

 

 

W LEGO Batman 2 czeka nas dużo walki

 

Mam wrażenie, że w tej grze jest dużo więcej walki z przeciwnikami niż innych elementów. Co jest oczywiście fajnie, bo wcielanie się w mrocznego mściciela i pokonywanie komiksowych zbirów zawsze dawało mi frajdę, niezależnie od gry, w jakiej to się nie odbywało.

 

 

Jednak tutaj naprawdę lejemy się co chwila. Tak jak w Lego Harry Potter (to samo studio robiło jedną i drugą grę) było mało walki a dużo zagadek, tak tutaj jest nie za wiele do kombinowania, ale za to od groma nawalania się.

 

Cały arsenał gadżetów Batmana

 

To, co mi się podobało w tym klockowym wydania Batmana to te wszystkie bat-gadżety. Mamy dosłownie cały arsenał gadżetów Batmana — czy to batarangi, czy różne stroje Batmana i Robina, aż na samym batmobilu kończąc.

 

 

Uroki uniwersum DC

 

Ogromnym plusem jest pojawianie się innych postaci z uniwersum DC. To jest jedna z tych rzeczy, za które lubię właśnie Traveller’s Tales. Niby gra o Batmanie, ale jak ktoś lubi człowieka nietoperza, to na pewno też kojarzy Supermana. Więc czemu i jego, by do gry nie dorzucić? Albo i nawet Green Lanterna?

 

To wszystko sprawia, że świat w tej grze jest się dużo większy, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

 

Moje wrażenia o LEGO Batman 2: DC Super Heroes

 

Tytuły wydane w serii LEGO przeważnie mają się naprawdę dobrze. Są humorystyczne, przyjemne w rozgrywce i zręcznie łączą świat filmu ze światem klocków. Genialnym przykładem jest tutaj LEGO Harry Potter, w którym to używaliśmy magii, aby poruszać klockami i budować z nich różne elementy Hogwartu. Podobnie też w grach z uniwersum Gwiezdnych Wojen, gdzie używaliśmy mocy, aby manipulować konstrukcjami, albo wręcz budowaliśmy maszyny i mechanizmy z klocków.

 

 

Jednak tak jak bardzo podobało mi się to w wymienionych tytułach, tak w LEGO Batman 2: DC Super Heroes już jest mniej zabawy tego typu. Przeważnie ten aspekt ogranicza się do potrzeby zbudowania z klocków jakiegoś elementu potrzebnego do przejścia dalej.

 

Co nie znaczy, że gra jest zła, po prostu jest nastawiona na nieco inny element rozgrywki. Co niektórym może się bardziej podobać, innym mniej. Osobiście, bardziej skłaniam się w stronę innych gier z LEGO w nazwie. Chociaż niedługo ogrywać będę LEGO Batman 3 i kto wie, może okaże się moją ulubioną grą na Nintendo 3DS? 😉Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 4 =

Magazyn Hipogryf