Krew, sex, flaki i demony czyli brutalne anime – Devilman Crybaby!

Czym jest Devilman Crybaby?

Jest to dość nowe anime, bo z roku 2018, wyprodukowane przez studio Science SARU, specjalizującym się w anime z dość niecodziennym stylem, takich jak choćby „Ping Pong the Animation”. Anime przedstawia historię młodego chłopaka o imieniu Akira, który dziwnym zrządzeniem losu zdobywa moc demona i staje się tytułowym Devilmanem.

100% brutalności

Gdybym miał opisać to anime jednym słowem byłaby to brutalność. Na przestrzeni całej serii, krew wręcz wylewa się z ekranu. Nie brakuje też scen erotycznych, które w żadnym wypadku nie podniecają, a jedynie wprawiają w obrzydzenie. Żadne anime nie posiada równie niepokojących scen. Z pewnością dzieło to nie jest dla ludzi o słabych nerwach.

Kosmiczna oprawa graficzna i równie genialna muzyka

Anime to z całą pewnością posiada specyficzną szatę graficzną, a częsta zabawa jaskrawymi kolorami może wywołać istny oczopląs. Mimo tego strona audio-wizualna tej serii to najprawdziwsze dzieło sztuki. Momentami wyważone i stonowane, tylko po to aby w kolejnej scenie przeistoczyło się w esencję szaleństwa.

Niesamowita fabuła i realistyczni bohaterowie

Devilman Crybaby poprzez swoją fabułę i niezwykle realistycznych bohaterów próbuje dostarczyć coś więcej niż zwykłą rozrywkę. Anime pod przykrywką na pozór zwyczajnych wątków ukazuje to co w nas drzemie, ludzkie emocje, pragnienia i to do czego mogą one doprowadzić.

Podsumowanie

To anime jest naprawdę wyjątkowe. Dostarcza mocnych a w wielu wypadkach obrzydliwych doznań wizualnych. Ze względu na to, że Devilman Crybaby nie stroni od ukazywania nagości, wszelkich aktów seksualnych oraz hektolitrów krwi, z pewnością nie trafi do każdego. Kiedy jednak to anime przypadnie do gustu, to naprawdę wchłania, tylko po to, aby po seansie pozostawić pewnego rodzaju pustkę i czas na refleksje.

Arigato!

Pan Sznycel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − 3 =

Magazyn Hipogryf