Konkurs na opowiadanie na blogu o fantastyce Hipogryf.pl!

18.05.2021:

Wyniki konkursu już dostępne! Zapraszamy > TUTAJ <

 

16.05.2021:

Ze względu na ilość opowiadań jakie do nas przesłaliście, potrzebujemy jeszcze dwa dni na wyłonienie zwycięzców!
Zależy nam na tym, żeby każde z opowiadań zostało ocenione dokładnie i dlatego zdecydowaliśmy przesunąć ogłoszenie wyników z dzisiaj na wtorek. Przepraszamy za to opóźnienie, jednak zależy nam na tym, żeby każdy z jury dokładnie ocenił wszystkie opowiadania.

Wyniki zostaną ogłoszone we wtorek, 18.05.2021 w godzinach wieczornych.

 


Hej hej Hipogryfy! Na łamach bloga o fantastyce Hipogryf.pl ruszył właśnie konkurs na opowiadanie! Do zgarnięcia 5 egzemplarzy książki “Dusze z ciemności i światła” autorstwa Huberta Oleksaka oraz publikacja swojego opowiadania na Hipogryf.pl. Do tego zasady są niesamowicie proste, zresztą zobaczcie sami:

 

  1. Napisz opowiadanie fantasy, science-fiction lub horror powiązane z tematem “Anioł/Demon” (mogą to być faktyczne anioły i demony lub jakaś Twoja artystyczna interpretacja, a nawet fanfik z Diablo II, zaskocz nas 😉 )
  2. Wyślij je do 08.05.2021 r. na maila kontakt@hipogryf.pl w tytule pisząc KONKURS NA OPOWIADANIE
  3. Do opowiadania dołącz zgodę na publikację o treści: Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację pracy przez www.hipogryf.pl, na blogu internetowym www.hipogryf.pl.
  4. Walcz o wygranie jednego z egzemplarzy książki “Dusze z ciemności i światła” oraz o publikację Twojego opowiadania na łamach Hipogryf.pl

 

Nie ma limitu nadesłanych opowiadań (ale możesz wygrać tylko jeden egzemplarz książki) ani też ściśle ograniczonych wymiarów, przyjmiemy zarówno shorta na 7 tysięcy znaków, jaki i opowiadanie na 40 tysięcy znaków, ważne, żeby było po prostu fajne 🙂 Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o konkursie, to już działa specjalna strona konkursowa gdzie wszystko jest wyjaśnione punkt po punkcie:

 

 

STRONA KONKURSOWA

 

 

Ps. Nie recenzujemy nadesłanych opowiadań.

 

 

 

Do wygrania 5 egzemplarzy książki Dusze z ciemności i światła

 

 

Co zrobisz, gdy światłość zgaśnie, a dobro zmieni się w zło?

 

Tenebris, młoda, zadziorna i niezwykle utalentowana Łowczyni, całe życie była prześladowana zarówno przez rówieśników, jak i innych mieszkańców Derre. Świat ten, niegdyś przepełniony spokojem, teraz został odmieniony przez wojnę toczoną między aniołami i demonami. W tej niesprzyjającej rzeczywistości Tenebris będzie musiała na nowo odnaleźć swoje miejsce, gdy powróci przywódca demonicznej armii sprzed wieków. Żniwiarz, władający esencją mrocznego boga śmierci, Grimogoda, wciela się w młodego chłopaka zwanego „pierwiastkiem śmierci” i rozpoczyna na nowo swą misję zdobycia Derre. Naprzeciw niemu staje armia Pancernych Świętych, stworzona wieki temu przez anioły. Wkrótce nad całą krainą zapanuje chaos i zniszczenie, a pojęcia dobra i zła staną się mniej jasne niż kiedykolwiek przedtem…

 

Anioł rzucił się na niego, nim przeciwnik skończył zdanie. Raz. Muszę trafić tylko raz! – powtarzał sobie w myślach. Atakował wroga najlepiej, jak potrafił, a on blokował ciosy gołymi rękami. Zrozpaczony wojownik nieba nie wierzył w to, co się dzieje. Potęga Żniwiarza przekraczała jego oczekiwania po wielokroć. Wiele słyszał o sile demona od braci i sióstr, którzy mieli nieprzyjemność go spotkać, ale dziś po raz pierwszy osobiście przyszło mu się z nim mierzyć. Gniew i rozpacz ogarniały go coraz bardziej. Zalewały niczym fale, aby potem wciągnąć go w mroczną głębię. Widział opanowanie na twarzy demona i słyszał krzyki niewyobrażalnego cierpienia ludzi, których przywiódł tu ze sobą. Wszystko stracone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =

Magazyn Hipogryf