Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Store! 13-20.02

Już jutro będzie można całkowicie za darmo, dodać do swojego konta w Epic Store Games tytuł Kingdom Come: Deliverance! Jest to świetna okazja dla wszystkich, którzy zastanawiali się nad zakupem tego tytułu, ale czekali na promocje. Jak widać, cierpliwość się opłaciła i teraz będzie można zgarnąć ten tytuł dosłownie za 0,00zł.

 

Kingdom Come: Deliverance blog o grach Hipogryf.pl

 

Czym jest Kingdom Come: Deliverance

 

Jeżeli ktoś za bardzo nie siedzi w świecie gier, produkcja czeskiego studia Warhorse, mogła mu po prostu umknąć. W takim razie już śpieszę z wyjaśnieniem, bo KCD jest naprawdę warte poznania i ogrania.

 

Walki rycerzy w grze video Kingdom Come: Deliverance

 

Przenosimy się do początków XV wieku Europy Środkowej, tłem fabularnym zaś jest najazd węgierskiego króla Zygmunta Luksemburskiego na Królestwo Czech, oraz historia Henryka, syna kowala, który zostaje wplątany w tę wojenną zawieruchę.

 

grafiki promocyjne z gry Kingdom Come: Deliverance na blogu Hipogryf.pl

 

Sama gra to kawał porządnego RPG, na wzór Wiedźmina czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Mamy otwarty świat, walkę pierwszej osoby, rozwój postaci i jej umiejętności (w tym rzemiosła) no i oczywiście masę zadań do wykonania. Co jednak wyróżnia ten tytuł na tle innych, to surowość średniowiecznego świata. To nie jest fantastyka pełna magii i potworów, to wierne przedstawienie XV wiecznej Europy, zamiast czarów uczyć będziemy się rzemiosła, a naszymi przeciwnikami nie będą nadprzyrodzone bestie, a zwykli ludzie.

 

Kingdom Come: Deliverance — historia warta poznania

 

Gra zdobyła uznanie zarówno graczy, jak i portali branżowych. Doceniono wątek fabularny, oddanie szczegółów danej epoki, czy nawet fakt, że bierzemy udział w bitach, które faktycznie miały miejsce w naszym świecie. To jest trochę jak wejście do podręcznika od historii, z tym że milion razy przyjemniejsze!

 

Turniej rycerski w KCD

 

Z tym że jest jeden mały szczegół:

Procesor: Intel Core i5-2500K 3,3 GHz, AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon HD 7870
Pamięć RAM: 6 GB
Miejsce na HDD: 30 GB

To są MINIMALNE wymagania, aby odpalić Kingdom Come: Deliverance. Gra jest piękna, jednak musicie mieć albo peceta, albo gamingowego laptopa, który to uciągnie. Zresztą, jeżeli ktoś chce grać i jednocześnie cieszyć się efektami graficznymi, oto wymagania zalecane:

Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz, AMD FX-8350 4 GHz
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060, AMD Radeon RX 580
Pamięć RAM: 12 GB
Miejsce na HDD: 30 GB

 

 

Grę będziemy mogli dodać do naszego konta w Epic Store między 13 a 20 Lutego, więc trzeba o tym pamiętać, aby nie obudzić się 21 Lutego bez gry. Oczywiście tytuł przypisuje się na stałe do naszej biblioteki. > Link do gry <

Arkadiusz Orzeł

Arkadiusz Orzeł

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

Jedna myśl na temat “Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Store! 13-20.02

  • Tyem
    13 lutego 2020 o 10 h 40 min
    Permalink

    Tam lepiej czekać aż gra będzie za darmo niż ją kupować XD

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: