Karcianka Szklany Tron w sprzedaży już 15 Lipca

Hej Hipogryfy! Dawno nie gadaliśmy (czy też pisaliśmy) sobie o grach planszowych, karcianych, czy ogólnie wszystkim, w co gramy z dala od komputera bądź konsoli. No to postu nadszedł kres, bo na półki sklepowe trafić ma gra karciana Szklany Tron.

 

blog o fantastyce Hipogryf.pl Szklany Tron

 

Szklany Tron jako… gra karciana?

 

True, true… większość z was może kojarzyć Szklany Tron jako serię książek fantasy, napisanych przez amerykańską pisarkę Sarah J. Maas. Są to opowieści o Celaenie Sardothien, nastoletniej zabójczyni, która żyje w okrutnym królestwie władanym przez złego tyrana. No i czy taki motyw nadaje się na zrobienie gry karcianej? Jak dla mnie na sto procent. Widać, nie tylko ja o tym tak pomyślałem i już 15 lipca będzie można nie tylko czytać Szklany Tron, ale też i w niego zagrać.

 

gry karciane szklany tron blog hipogryf.pl

 

O karciance w kilku słowach

 

Gra karciana Szklany Tron to:

 

Dwuosobowa karciana gra kooperacyjna, która zabierze Was w świat “Szklanego tronu”. Tylko dzięki współpracy, będziecie w stanie pomóc młodej królowej pokonać jej wewnętrzne demony i dotrwać do finału “Królestwa popiołów” (zatem uwaga na spoilery!).

 

A przynajmniej tak mówi o swoim produkcie (towarze? Tak, żeby było bardziej fantasy) wydawca, czyli GW Foksal.
Znamy też cechy samej gry karcianej, czyli:

 

  • akcja gry osadzona w słynnej serii Szklany Tron
  • 8 rozdziałów, wprowadzających graczy coraz głębiej w świat gry
  • możliwość wcielenia się w Waszych ulubionych bohaterów
  • piękne ilustracje i ciekawa mechanika sprawiają, że gra wciąga od samego początku!
  • wiek gracza: 12+
  • liczba graczy: 2
  • czas gry: 45 minut
  • Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. (dlatego jak masz poniżej 3 lat, to lepiej żebyś identyfikował się jako dorosły, wtedy nie będzie lipy 😉 )

 

gry karciane karcianki fantasy blog Hipogryf.pl

 

No i to tyle, co wiemy, a przynajmniej co wiemy na ten moment. Jeśli uda mi się dorwać gdzieś jakiś egzemplarz tej karcianki, to ogram go i napiszę co nieco. Oczywiście wtedy z pewnością możecie liczyć, że recenzja pojawi się w pierwszej kolejności na blogu o fantastyce (i grach karcianych 😉 ) Hipogryf.pl!

 

~ Arek

 

 


Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: