Jujutsu Kaisen – recenzja anime niezwykłego!

Słowa wstępu:

Anime na Hipogryfie to coś, czym będę się zajmował. Wiecie, obejrzałem ich już bardzo dużo, przez co stałem się wybredny… Pomyślałem więc, co zrecenzować na początek. Jakiegoś gniota? A może perełkę? Może średniaczka na jeden wieczór? Ostatecznie padło na tytuł nad którym mogę zachwycać się wniebogłosy! Poznajcie anime: Jujutsu Kaisen.

O czym jest Jujutsu Kaisen?


Yuuji Itadori jest licealistą, który spędza całe dnie na odwiedzaniu swojego chorego dziadka. Chociaż wygląda jak przeciętny nastolatek, posiada ogromną siłę fizyczną. Każdy klub sportowy chce, żeby chłopak do niego dołączył, ale Itadori wolałby spędzać czas z wyrzutkami ze szkoły w kółku okultystycznym. Pewnego dnia klubowi udaje się zdobyć zapieczętowany, przeklęty przedmiot, ale niewiele wiedzą na jego temat. Jaki terror wywołają, kiedy złamią pieczęć?


Studio: Mappa
Gatunek: Horror, akcja, shounen
Ilość odcinków: 24

Dlaczego warto obejrzeć ten tytuł?


Powodów jest bardzo, ale to bardzo dużo! Przede wszystkim dlatego, że w Jujutsu Kaisen gra dosłownie wszystko. Od pięknej animacji i świetnego soundtracku, po genialnie zarysowane postacie i co najważniejsze – potężne walki. Nie raz cieszyłem się jak głupi, gdy postacie toczyły ze sobą walki! Były tak świetnie zanimowane, że aż cieszyło to oczy i powiększało kwitnący uśmiech. Dodatkowo, jak już wspominałem, soundtrack. Można go słuchać godzinami, każda muzyka jest idealnie dopasowana do sytuacji, która ma miejsce, a podczas walk… O boże, to było genialne! Ale czego innego można się było spodziewać po studiu Mappa? Zawsze przykładają się do pracy bardzo solidnie i świetnie wykonują swoją robotę.
Dobra, dobra, przestaję już słodzić, a was zachęcam po sięgnięcie po ten tytuł.
Na końcu warto wspomnieć, że Jujutsu Kaisen ukazało się w Polsce również w wersji mangowej przez wydawnictwo Waneko. Czego chcieć więcej?

Arigato!
~Matsu-kun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 13 =

Magazyn Hipogryf