Idealne książki na dzień dziecka

Dzień dziecka obchodzony jest pierwszego czerwca. Z tej okazji przedstawię Wam listę, moim zdaniem, najlepszych książkowych prezentów na ten dzień. Oczywiście książkę można komuś podarować i bez okazji. Pragnę też zaznaczyć, że nie jest to ranking, a kolejność omawianych tytułów jest przypadkowa.

Opowieści z Narnii

Ta siedmiotomowa seria jest wprost idealnym prezentem dla dzieci. Znajduje się też na liście lektur. Książki nie są zbyt długie, a fabuła jest bardzo interesująca. Ta książka jest według mnie po prostu świetna dla dzieci blisko 10 lat. Powieści mają swój niepowtarzalny, baśniowy klimat, który sprawia, że książka jest idealnym upominkiem na dzień dziecka.

Jeżeli ktoś nie czytał tego klasyka, to mamy tutaj do czynienia z czwórką dzieci, które podczas II WŚ wyjechały na wieś do pewnego profesora. Okazało sie, że szafa znajdująca się w jednym z pokoi jest przejściem do magicznego świata. Rodzeństwo przechodzi przez nią i trafai do krainy zwanej Narnią. Krainy, w której od stuleci panuje zima, której przyczyną jest Biała Czarownica. Co zamierzają zrobić głównie bohaterowie? Czy odnajdą się w nowym świecie?

Bracia Lwie Serce

Kolejna książka, która była/jest w kanonie lektur szkolnych. Również posiadająca baśniowy klimat. Powieść traktuje o zwyczajnej, braterskiej miłości.

W książce poznajemy dwóch braci. Starszy z nich ginie w pożarze ratując swojego nieuleczalnie chorego, młodszego brata. Niedługo później umiera i młodszy brat – Karol. Obaj trafiają do krainy Nangijali, o której Karolowi mówił Jonatan. Kraina była piękna, a jej mieszkańcy zdrowi, lecz wszyscy musieli drżeć przed tyranem imieniem Tengil. Obaj barcia postanawiają obalić Tengila, czy im się to uda? Komu będą mogli zaufać?

Baśniobór

Książka, która na polskim rynku funkcjonuje od 11 lat, a nadal na np. bookstagramie jest jej ogromnie dużo. to tylko świadczy o tym, jak dobrą serię stworzył Brandon Mull. „Baśniobór” ma pięć tomów, jest też kontynuacja czyli „Smocza Straż”, która też liczy pięć części.

Książka zaczyna się od przybycia przez dwójkę rodzeństwa do dziadków na wakacje. Nie byli to bynajmniej dziadkowie, których dobrze znali. Z początku dziadek wydawał im się dziwny, nigdzie nie było też babci. Dziadek Sorenson wydawał też im wiele niezrozumiałych zakazów, które dzieciaki łamały. W ogrodzie działo się kilka dziwnych rzeczy. Co ukrywa dziadek? Gdzie tak właśćiwie się znajdują? Co się stało z babcią?

Recenzje poszczególnych tomów „Baśnioboru” oraz jego kontynuacji, czyli „Smoczej Straży” znajdziecie w numerach kolejno: 1, 2, 3, 5, 6, i 8. Będą się też ukazywać w kolejnych wydaniach magazynu.

Luca

Książka na podstawie animacji Disneya, a jaki dzieciak lubiący książki nie chciałby takiego prezentu na dzień dziecka?

Co by było, gdyby Arielka po wyjściu na ląd zamknęła się w bibliotece, zamiast uganiać się za chłopakiem? Luca pragnie dowiedzieć się, jak wygląda życie na powierzchni. Z pomocą przyjaciół odkrywa tajniki nowego świata, ale też poznaje samego siebie. „Nanaia” opisała książkę jako „ambitniejszą wersję Małej Syrenki”.

Recenzję „Luci” możecie znaleźć w trzecim numerze naszego magazynu.

Raya i Ostatni Smok

Kolejna książka oparta o film Disneya. Są w niej księżniczki, są smoki i jest też magia. Nie jest to bynajmniej archetypowe podejście do tych zagadnień. Na naszym blogu pojawiła się recenzja tej książki autorstwa „Birdmana”, ale znajdziecie też ją w czwartym numerze magazynu, autorką jest „Nanaia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × jeden =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: