HEARTHSTONE – nadchodzi nowy dodatek – Scholomancjum

Hej Hipogryfy! Dobra nowina dla graczy HS’a: Scholomancjum — nowe rozszerzenie do popularnej komputerowej gry karciancej — Hearthstone — zadebiutuje już na początku sierpnia!

 

Hearthstone Scholomancjum Hipogryf.pl

 

HEARTHSTONE Scholomancjum — o co chodzi?

 

Tym razem gracze Hearthstone wyruszą do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Scholomancjum! Zaś to, co wyróżniać będzie ten dodatek, to wprowadzenie kart dwuklasowych (coś, co od dłuższego czasu znane było wszystkim fanom Magic: The Gathering), zawierających elementy dwóch różnych klas. Karty dwuklasowe stanowią aż 40 ze 135 nowych kart ze Scholomancjum. Każda dwuklasowa kombinacja ma również wspólnego legendarnego stronnika – to profesor prowadzący interdyscyplinarne zajęcia!

 

10 różnych kombinacji klas

 

Najnowszy dodatek wprowadza do Hearthstone aż 10 różnych kombinacji klas, tym samym dając nam naprawdę spore pole do popisu:

 

  • Druid/łowca
  • Łowca/łowca demonów
  • Łowca demonów/czarnoksiężnik
  • Czarnoksiężnik/kapłan
  • Kapłan/paladyn
  • Paladyn/wojownik
  • Wojownik/łotr
  • Łotr/mag
  • Mag/szaman
  • Szaman/druid

 

Karty studiów w Scholomancjum

 

Dostajemy też karty studiów — czyli potężne zaklęcia, które pozwalają nam na natychmiastowe odkrycie karty i zmniejszają koszt zagrania kolejnej karty tego rodzaju.

 

Myślę, że tutaj nie będzie jakiejś wielkiej rewolucji w buildach przez to, ale na pewno jest to kolejna ewolucja, którą (wraz z kartami dwuklasowymi) witam z otwartymi ramionami 🙂

 

Darmowa karta za zalogowanie do gry – Uczeń z wymiany!

 

No i na zakończenie jest jedna dobra nowina! Gracze, którzy zalogują się do gry do 20 października, otrzymają dwie kopie epickiego neutralnego stronnika – Ucznia z wymiany.

 

Co ciekawe, karta ta ma różne efekty, w zależności od tego, na jakiej planszy ją zagramy. Uczeń z wymiany ma różne efekty w zależności od tego, na jakiej planszy zostanie zagrany. Co na obecną ilość plansz, daje nam 25 różnych efektów.

 

Tym też miłym akcentem, kończymy ten news. Miło widzieć, że Hearthstone ciągle trzyma dobre tempo wypuszczania nowych dodatków. Nawet jeśli przez ciągły grind zrobiłem sobie przerwę kilka miesięcy temu i do tej pory nie udało mi się wrócić. No ale kto wie, może ten dodatek sprawi, że na blogu o fantastyce Hipogryf.pl pojawi się wysyp wpisów o grze karcianej od Blizzarda?

~ Arek

 


Hej! Zaczekaj jeszcze chwilę!

 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl to nadal nowe miejsce w rodzimej blogosferze, tym samym, jeśli podobają Ci się teksty, które tutaj tworzę i chcesz pomóc Hipogryfowi — daj znać innym o tym blogu 🙂 Wrzuć o nim posta na fb, twitterze, powiedź mamie, babci i swojemu kotu, albo po prostu wpadaj tu od czasu do czasu 😉

Ps. mamy też instagrama 

Do zobaczenia ponownie na blogu o książkach, grach i filmach fantasy — Hipogryf.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

17 − pięć =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: