Harry Potter: Szata Voldemorta bladła wraz z niszczeniem Horkruksów

Na świat wyszła kolejna ciekawostka, którą zapewne wielu z nas przegapiło, oglądając szóstą część przygód młodego czarodzieja.

 

Bo, przyznajcie szczerze:

Zauważyliście, że w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi, szata Lorda Voldermota bladła wraz z niszczeniem przez Harrego, Hermionę i Rona kolejnych Horkruksów?

 

Szata Voldemorta Traciła Kolor w filmie Harry Potter i ksiażę półkrwi blog Hipogryf.pl
Szata Lorda Voldemorta w oryginalnych kolorach

 

Szata Lorda Voldemorta traciła kolor — studio Warner Bros potwierdza

 

W książce było jasno i klarownie wytłumaczone, że Czarny Pan to kozak i jak chce się go pokonać no to najpierw trzeba zająć się Horkruksami. Mieliśmy wyczerpujące opisy, tego co się dzieje i jak to wszystko wygląda. Jednak w filmie nie było na to czasu. Postanowiono ukazać to w inny sposób, przez co było to mniej zauważalne, ale za to, jak genialne!Wraz z rozwojem filmu, zmieniała się sama postać Lorda Voldemorta

 

Z jego ciemnej i kontrastowej szaty zaczęły schodzić kolory, a dokładnie jeden kolor, czarny oczywiście. Im dalej film się rozwijał, tym bardziej szara stawała się szata Czarnego Pana. Miało to zobrazować to, jak słabnie po niszczeniu Horkruksów. Teorię (a teraz już fakt) potwierdziło Warner Bros nawet na swoim Instagramie.

 

Jak dla mnie, zagranie wręcz genialne. Taki drobny smaczek, którego nie widziałem za pierwszym razem, a teraz nagle „łejt a minyt!”. Po ponownym obejrzeniu filmu naprawdę zwraca się na to uwagę!

 

Przyznajcie się, też tego nie zauważyliście za pierwszym obejrzeniem Harrego Pottera i Księcia Półkrwi?

 

Teraz chyba zrobię sobie maraton Harrego Pottera (o zgrozo kolejny!) i będę wyszukiwał wszystkich takich smaczków, które mogły mi umknąć. Dosłownie będę patrzył czarodziejom na ich szaty i zastanawiał się, o co chodziło reżyserowi i filmowcom.

 

Szata Voldemorta Harry Potter i książę półkrwi blog Hipogryf.pl
Szata Lorda Voldemorta po niszczeniu Horkruksów

 

No i też dodam, że to już czwarty wpis z serii Harry Potter. Wcześniej już pisałem o tym, jak to książki o przygodach Harrego Pottera zostały wykopane ze szkolnej biblioteki za wywoływanie duchów (ej, idealne na Halloween!), jak i też o Hogwarcie dla psiaków, a nawet opowiedziałem wam o moich TOP 3 grach z uniwersum Magii i Czarodziejstwa. No a teraz do tej listy dołączył wpis o szacie Voldemorta.

 

Wszystkie wpisy z serii Harry Potter znajdziecie pod TYM LINKIEM

 

No i jak zawsze, do zobaczenia w kolejnym wpisie 🙂Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − osiemnaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: