Gry RPG na Androida i iOS – 04 – Star Wars KOTOR

Gry RPG na Androida i iOS – 04 – Star Wars KOTOR

11 sierpnia 2020 0 przez Birdman

Hej Gwiezdne Hipogryfy! Czas na kolejną grę RPG na Androida i iOS. Tym razem trafił się naprawdę ciekawy tytuł, a mianowicie: Star Wars KOTOR!

 

Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli w skrócie KOTOR (nie mylić z miastem portowym w południowo-zachodniej części Czarnogóry) to gra RPG wyprodukowana przez BioWare i wydana przez LucasArts w lipcu 2003 roku na konsolę Xbox pierwszej generacji zaś w listopadzie 2003 pojawiła się też wersja dla systemu Microsoft Windows. Gra do tej pory uważana jest za jednego z lepszych RPG, a w szczególności takiego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dlatego też dziesięć lat po premierze, bo w 2013 roku, dzięki działaniom Aspyr media pojawiła się wersja gry na system iOS a rok później, również na smartfony i tablety z Androidem.

 

Star Wars: Knights of the Old Republic

 

Budzimy się jako żołnierz na statku Endar Spire, który właśnie atakowany jest przez siły Sithów. Wiemy tylko tyle że wróg chce dopaść kobietę Jedi o imieniu Bastila, a naszym zadaniem jest dostać się do niej jak najszybciej i wesprzeć w obronie. Niestety siły wroga są ponad nasze miary i zmuszeni jesteśmy uciekać w kapsułach ratunkowych na najbliższą planetę. Tutaj tak naprawdę rozpoczyna się nasza przygoda, gdzie jak to w RPGach bywa, będziemy musieli zebrać drużynę, uratować Bastilę, pokonać Sithów (albo dołączyć do nich – gra ma dwa zakończenia), no i jeszcze gdzieś po drodze przejść szkolenie na rycerza Jedi. No a wszystko to w czasach stare republiki, na 4 tys. lat przed utworzeniem się Imperium Galaktyczne i wydarzeniami znanymi np. z filmu Gwiezdne Wojny Nowa Nadzieja.

 

Star Wars KOTOR iOS Android

 

KOTOR – jeden z lepszych RPG na komórki

 

Gra nie została zarżnięta, nie została przerobiona, okrojona do gołych kości czy cokolwiek takiego. To jest ten sam świetny RPG, w którego grało się na Xboxie i komputerach. Z tym że teraz możemy zabrać go do kieszeni. Gra się offline, nie trzeba mieć połączenia z netem, nie ma żadnych mikropłatności, reklam, nic a nic. Mamy pełną grę AAA, którą kupiliśmy i możemy cieszyć się nią od początku do końca i nic nam w tym nie będzie przeszkadzać. Jeżeli ktoś nie wie, jakiego RPGa kupić na iOS lub Androida, no to ten może być naprawdę ciekawym wyborem.

 

Star Wars KOTOR iOS Android

 

KOTOR – plusy i minusy

 

+ świetny port gry z PC
+ brak reklam, mikropłatności, wymogu bycia online
+ niewielkie wymagania, 2 GB ram daje radę
+ historia która wgniata w fotel, zwroty akcji, bohaterowie, cud miód!
+ działają nieoficjalne mody i spolszczenie

 

warto trzymać kilka save’ów gry w przypadku pojawienia się glitcha (mi się nie akurat nie zdarzyło)

 

Star Wars KOTOR iOS Android

 

Tytuł: Star Wars: Knights of the Old Republic
Studio: BioWare / Aspyr Media
Platformy: iOS, Android, Xbox, PC
Cena: 45,99 zł (trafiają się promocje!)

 

Star Wars KOTOR iOS Android