Gry RPG na Androida i iOS – 03 – Dungeon Hunter 5

Hej łowcze Hipogryfy! Dzisiaj idziemy polować na potwory maści wszelakiej! Na warsztat wziąłem tytuł Dungeon Hunter 5 i ocenimy co ten klon Diablo, tak naprawdę potrafi.

 

Gry RPG Android iOS Dungeon Hunter 5

Dungeon Hunter 5 – hack & slash od Gameloftu

 

Ah tak! Seria Dungeon Hunter i marka Gameloft, jak ja dobrze pamiętam to połączenie. Zagrywałem się w część trzecią, potem była czwarta, a teraz czas na piątek i muszę stwierdzić jedną ważną rzecz – to jest maszynka do wyciągania pieniędzy, ubrana w bardzo ładną grę.

 

 

 

Eyecandy na naszym urządzeniu

 

Dungeon Hunter 5 to gra naprawdę ładna wizualnie. Poczynając od projektu postaci i naszych przeciwników, poprzez zróżnicowane lokacje, aż na uzbrojeniu kończąc. Gra jest szczegółowa, a do tego sama rozgrywka jest przyjemna i widowiskowa, nie dziwię się więc, że tytuł przyciąga do siebie tak sporą grupę graczy.

 

Zawarto też tutaj esencję hack & slashy, czyli siekania na lewo i prawo kolejnych hord przeciwników. Jest to dynamiczne, ciągle coś dzieje się na ekranie i szczerze przyznaję, sieczka w tej grze, jest jednym z jej głównych plusów.

 

Tylko że poza masakrowaniem różnej maści potworów, wbijaniem kolejnych poziomów i ulepszaniem przedmiotów W NIESKOŃCZONOŚĆ, w grze powinno być coś więcej. To coś, co ma Eternium, Torchlight, Path of Exile, czy Diablo, a czego brakuje Dungeon Hunter 5. No bo bądźmy szczerzy, poza ładnym opakowaniem, ta gra jest po prostu pusta.

 

Dungeon Hunter 5 – płać albo płacz

 

Wybaczcie, jeśli urażę tu jakiegoś fana serii, ale mimo świetnej oprawy wizualnej, przyjemnej rozgrywki i całej tej klimatycznej otoczki, gra co chwila próbuje sięgnąć nam do kieszeni po realną kasę albo zasypać nas reklamami a w późniejszych etapach gry, nasze życie polega na robieniu daily i skakaniu z jednego eventa na drugi. Więc niestety, ale dla mnie to był tytuł na kilka dni. Zresztą co się tutaj dużo rozpisywać, obstawiam, że za jakiś czas, kiedy już zarobi odpowiednio dużo hasju, zniknie ze sklepów i pojawi się Dungeon Hunter 6. Tym samym jest to trzeci wpis z serii Gry RPG na Androida i iOS a zaraz pierwszy z nich, w którym gry za bardzo nie mogę polecić.

 

Plusy i minusy gry

+ świetna oprawa wizualna
+ ogrom przedmiotów różnej maści

powolny progres
bardzo duże nastawienie na reklamy i mikropłatności

 

Tytuł: Dungeon Hunter 5
Studio: Gameloft
Platformy: iOS, Android, Steam
Cena: Za darmo (zawiera reklamy i mikropłatności w grze)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 − 5 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: