Gry RPG na Androida i iOS – 02 – Postknight

Hej gamingowe Hipogryfy! W poprzednim wpisie z serii Gry RPG na Androida i iOS omawialiśmy sobie Eternium – mobilne hack & slasha w stylu pc’towego Torchlighta. No to teraz przyszedł czas na coś bardziej chillowego. Dzisiaj wcielimy się w rycerzo – kuriera i zagramy w Postknighta.

 

 

Postknight – o kurierze co chciał być rycerzem

 

Historia opowiada o przygodach Postknighta – rycerza z wielkiego królestwa Kurestal, któremu powierzane są trudne i niebezpieczne zadania dostarczania paczek. Kurestal pełne jest potworów i bandytów, dlatego dostarczenie paczki z jednego miasteczka do drugiego, wiąże się z pokonywaniem hord przeciwników! Co oczywiście nagradzane jest doświadczeniem i przedmiotami, dzięki którym będziemy mogli rozwijać postać i podejmować się coraz to trudniejszych dostaw. Podróżując po królestwie, spotykać będziemy plejadę najróżniejszych postaci, zarówno naszych zleceniodawców, jak i przeciwników.

 

 

Postknight – darmowa gra RPG dla ludzi w ruchu

 

Postknight to typowa gra przygotowana pod smartfony – zadań jest dużo, ale są w miarę krótkie, więc jak mamy mało czasu, bo np. gdzieś jedziemy tramwajem (albo siedzimy na toalecie), to możemy zrobić jedno czy dwa i gotowe. Z drugiej strony, możemy też przysiąść na dłużej i robić całe serie zadań, gdy tylko mamy taki kaprys. Postknight dostarcza nam przygodę w małych i przyjemnych do ogrania kawałkach, no ale nic nie stoi na przeszkodzie, by siedzieć i cisnąć je jeden po drugim.

 

 

Łatwy (albo raczej zerowy) próg wejścia

 

Gra deklaruje, że wymaga do działania 1 GB RAM, więc nie powinna robić problemu na większości obecnych urządzeń. Jeżeli zaś chodzi o samo sterowanie, to co tu dużo mówić, tapiemy palcem w trzy ikonki na krzyż i gotowe, naprawdę nie ma się czego tutaj uczyć. Tym samym każdy może usiąść do gry na 15 minut i zdecydować czy podoba mu się ten tytuł. Jak dla mnie, mimo że jest to prosty tytuł, gdzie idziemy ciągle w prawo i bijemy potworki, to oprawa wizualna jest na tyle pocieszna, że co jakiś czas odpalam go sobie na telefonie, żeby zrobić jedną czy dwie dostawy.

 

 

Plusy i minusy:

 

+ klimat i oprawa wizualna
+ małe wymagania sprzętowe
+ urocze postacie

nudzi się przy dłuższych sesjach
powtarzalna jak każda z tego gatunku

 

Tytuł: Postknight
Studio: Kurechii
Platformy: iOS, Android
Cena: Za darmo (zawiera reklamy i mikropłatności w grze)

 

Gry RPG na Androida i iOS to seria zawierająca zarówno darmowe, jak i płatne gry z elementami RPG, jakie są dostępne na urządzenia mobilne. Jej celem jest utworzenie na blogu o fantastyce Hipogryf.pl, swoistego katalogu gier mobilnych, który w kilku słowach (i grafikach) opowie, o co chodzi w danej grze.

 

Podoba Ci się taka idea? Daj znać innym! Niech blog o książkach, grach i filmach z gatunku fantasy, sci-fi i horror Hipogryf.pl, dotrze do jak największej publiczności 🙂

 

Poprzedni wpis z serii: Gry RPG na Androida i iOS – ETERNIUM

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − pięć =

Magazyn Hipogryf