Gry RPG na Androida i iOS – 02 – Postknight

Hej gamingowe Hipogryfy! W poprzednim wpisie z serii Gry RPG na Androida i iOS omawialiśmy sobie Eternium – mobilne hack & slasha w stylu pc’towego Torchlighta. No to teraz przyszedł czas na coś bardziej chillowego. Dzisiaj wcielimy się w rycerzo – kuriera i zagramy w Postknighta.

 

gry rpg na androida ios postknight

 

Postknight – o kurierze co chciał być rycerzem

 

Historia opowiada o przygodach Postknighta – rycerza z wielkiego królestwa Kurestal, któremu powierzane są trudne i niebezpieczne zadania dostarczania paczek. Kurestal pełne jest potworów i bandytów, dlatego dostarczenie paczki z jednego miasteczka do drugiego, wiąże się z pokonywaniem hord przeciwników! Co oczywiście nagradzane jest doświadczeniem i przedmiotami, dzięki którym będziemy mogli rozwijać postać i podejmować się coraz to trudniejszych dostaw. Podróżując po królestwie, spotykać będziemy plejadę najróżniejszych postaci, zarówno naszych zleceniodawców, jak i przeciwników.

 

gry rpg na androida ios postknight

 

Postknight – darmowa gra RPG dla ludzi w ruchu

 

Postknight to typowa gra przygotowana pod smartfony – zadań jest dużo, ale są w miarę krótkie, więc jak mamy mało czasu, bo np. gdzieś jedziemy tramwajem (albo siedzimy na toalecie), to możemy zrobić jedno czy dwa i gotowe. Z drugiej strony, możemy też przysiąść na dłużej i robić całe serie zadań, gdy tylko mamy taki kaprys. Postknight dostarcza nam przygodę w małych i przyjemnych do ogrania kawałkach, no ale nic nie stoi na przeszkodzie, by siedzieć i cisnąć je jeden po drugim.

 

gry rpg na androida ios postknight

 

Łatwy (albo raczej zerowy) próg wejścia

 

Gra deklaruje, że wymaga do działania 1 GB RAM, więc nie powinna robić problemu na większości obecnych urządzeń. Jeżeli zaś chodzi o samo sterowanie, to co tu dużo mówić, tapiemy palcem w trzy ikonki na krzyż i gotowe, naprawdę nie ma się czego tutaj uczyć. Tym samym każdy może usiąść do gry na 15 minut i zdecydować czy podoba mu się ten tytuł. Jak dla mnie, mimo że jest to prosty tytuł, gdzie idziemy ciągle w prawo i bijemy potworki, to oprawa wizualna jest na tyle pocieszna, że co jakiś czas odpalam go sobie na telefonie, żeby zrobić jedną czy dwie dostawy.

 

gry rpg na androida ios postknight

 

Plusy i minusy:

 

+ klimat i oprawa wizualna
+ małe wymagania sprzętowe
+ urocze postacie

nudzi się przy dłuższych sesjach
powtarzalna jak każda z tego gatunku

 

Tytuł: Postknight
Studio: Kurechii
Platformy: iOS, Android
Cena: Za darmo (zawiera reklamy i mikropłatności w grze)

 

Gry RPG na Androida i iOS to seria zawierająca zarówno darmowe, jak i płatne gry z elementami RPG, jakie są dostępne na urządzenia mobilne. Jej celem jest utworzenie na blogu o fantastyce Hipogryf.pl, swoistego katalogu gier mobilnych, który w kilku słowach (i grafikach) opowie, o co chodzi w danej grze.

 

Podoba Ci się taka idea? Daj znać innym! Niech blog o książkach, grach i filmach z gatunku fantasy, sci-fi i horror Hipogryf.pl, dotrze do jak największej publiczności 🙂

 

Poprzedni wpis z serii: Gry RPG na Androida i iOS – ETERNIUM

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × 2 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: