Green Hornet od Setha Rogena jest lepszy niż się spodziewałem!

Długo zabierałem się do obejrzenia filmowej wersji Green Horneta od Setha Rogena. Szczęście mi sprzyjało, bo pojawił się na Netflixie.

 

Green Hornet film o superbohaterze gangsterze - blog o filmach hipogryf.pl

 

Film luźno oparty na oryginale

 

Zwróćcie uwagę, że napisałem filmowej wersji, a nie ekranizacji. Gdyż Green Hornet (film z 2011), różni się od serialu (1966) i komiksów czy podcastów radiowych, tak bardzo, że ekranizacją nazwać go za bardzo nie mogę. No ale przejdźmy do samego Szerszenia.

 

Green Hornet to komiksowy superbohater (chociaż powstał dzięki audycjom radiowym), który udając gangstera, zajmuje się eliminacją innych gangów ze swojego miasta.

 

Za dnia Britt Reid — zamożny właściciel gazety Daily Sentinel, w nocy — zamaskowany samozwańczy stróż prawa, który wraz ze swoim pomocnikiem Kato, stawiają czoła środowisku przestępczemu.

 

Tak w skrócie można opisać tę postać.

 

Britt Reid i Kato w akcji - scena z filmu na Netflixie - blog hipogryf.pl

 

 

Green Hornet 2011 nowe spojrzenie na bohatera

 

W 2011 roku premierę miał film komediowy od Setha Rogena. Opowiada on origin story Green Horneta w nieco luźniejszej formie. Akcja dzieje w czasach obecnych, sam Britt Reid to imprezowicz, któremu daleko do bycia bohaterem. Całym mózgiem operacji jest jego sidekick Kato — w tej roli Jay Chou (ciekawostka: w serialu z 1966, w postać Kato wcielił się Bruce Lee!).

 

Wspomniany duet postanawia zająć się przestępczością w Los Angeles, nocą czyszczą ulicę z gangów a dniem rozdmuchują postać Horneta za pomocą gazety Reida. Przynajmniej do czasu, gdy więksi gangsterzy zaczynają się nimi interesować a w biurze pojawia się piękna asystentka Lenore (grana przez Cameron Diaz).

 

Britt Reid w pełnym stroju Green Horneta - blog hipogryf.pl

 

 

Green Hornet to film który zaczyna się średnio, ale potem jest coraz lepiej

 

Powiem wam, że przez pierwszą połowę filmu było tak średnio. To znaczy: było śmieszno i postacie całkiem fajne. Akcji mniej niż chciałem, backstory takie sobie i napięcia zbytnio nie trzymało.Druga połowa filmu — to właśnie wtedy uznałem, że podoba mi się ten tytuł!

 

Kato i Britt w scenie ostrzału z filmowej wersji Horneta - blog hipogryf.pl

 

Przez cały film było mniej więcej tak: Początek: średnio, średnio, średnio, BAM — połowa filmu: świetny Chudnofsky (Christoph Waltz w tej roli), fabuła zaczyna nabierać kolorów, Britt Reid w końcu zaczyna ogarniać oraz epicka scena w wydawnictwie.

No i świetne zakończenie, pozostawiające furtkę dla dalszych filmów, ale sprawiające, że Green Hornet 2011 jednocześnie jest filmem kompletnym, z dobrym zakończeniem.

 

Kiedy wyświetliły się napisy końcowe, w końcu dotarło do mnie, jak dobrze bawiłem się na tym filmie.

 

Seth Roger jako Britt Reid i Jay Chou jako jego pomocnik Kato - w filmie Green Hornet z 2011 roku - blog o filmach hipogryf.pl

 

Fajny wstęp do wkręcenia się w komiksy

 

Jest lekki, przyjemny, pocieszny, ma więcej luzu niż ekranizacje DC oraz nie jest tak pompatycznie rozdmuchany, jak tytuły od Marvela. Jest po prostu dobry. To jest dobra komedia z dodatkiem superhero, nie odwrotnie.

 

Jeżeli miałbym wymienić najlepszy “poważny” film superhero, to byłby to Watchmen. Jeżeli miałbym wymienić najfajniejszy “luźny” film superhero, to z pewnością poleciłbym Green Horneta.

 

Seth Rogen w pełnym stroju Green Horneta walczący z gangami - blog o filmach Hipogryf.pl

 

Po obejrzeniu filmu z Sethem Rogenem w roli głównej, zacząłem interesować się komiksami i serialem z Green Hornetem. Tak więc widzicie, ten film sprawił, że zainteresowałem się samym bohaterem.

 

Możecie się zaraz spodziewać kolejnych tekstów o Green Honrecie 😉

 

  Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedem + 20 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: