Gina Carano zwolniona za wpisy w social mediach

Aktorka i zawodniczka MMA – Gina Carano – wcielająca się m.in. w postać Cary Dune w serialu Star Wars The Mandalorian, została zwolniona przez Disney – powodem są jej kontrowersyjne wpisy w social mediach.

 

Dla niewtajemniczonych, Gina wypowiadała się na tematy LGBT+ (np. na zwrot „she/her/hers” odpowiedziała swoim „beep/bop/boop”), BLM, popierała partię Republikańską, podważała autentyczność wyborów w Ameryce, czy też odpowiadała na wymóg noszenia maseczek podczas pandemii COVID-19. Tym samym zbierając dość pokaźny negatywny feedback od osób o innych poglądach. W jednym z ostatnich wpisów odniosła się też do ofiar holokaustu. To przelało falę goryczy i Disney zdecydował się na zakończenie współpracy z aktorką.

 

#FireGinaCarano vs. #WeLoveCaraDune

 

Osoby którym nie podobały się poglądy aktorki, utworzyły ruch #FireGinaCarano mający wywrzeć presję na Disneyu, aby zakończył współpracę z Carano.

 

Disney ustąpił i zakończył współpracę z aktorką. Gina Carano na dzień dzisiejszy nie współpracuje już ani z Disneyem, ani z Lucasfilm, tym samym nie zobaczymy jej już w serialu The Mandalorian, a warto tutaj przypomnieć, że jest tam jedną z głównych postaci.

 

Cara Dune Star Wars

 

W odpowiedzi pojawił się kolejnych hashtag: #WeLoveCaraDune, tym razem wspierający zarówno Carano, jak i też postać Cary Dune – jaką udało jej się stworzyć przez dwa sezony Mandaloriana.

 

Tym samym możemy obserwować taką mini-wojnę na hashtagi.

 

Czy Cara Dune pojawi się w kolejnych produkcjach Disneya, tym razem odgrywana przez inną aktorkę, czy też ta postać zginie gdzieś między ekranizacjami – tego nie wiemy.

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 − 1 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: