Gigant Poleca – czyli Kaczor Donald w krainie pingwinów

Gigant Poleca – czyli Kaczor Donald w krainie pingwinów

8 lutego 2021 0 przez Birdman

Hej hej Kacze HIpogryfy (Kaczogryfy?)! Recenzowaliśmy sobie już przygody Batmana czy Supermana, to teraz czas na Kaczora Donalda i Myszkę Miki! W ręce trafił mi pierwszy tom z serii: Gigant Poleca, na 2021 rok, więc nie przedłużając — zapraszam do recenzji!

 

Gigant Poleca w Krainie Pingwinów komiks recenzja

 

Czym jest Gigant Poleca?

 

„Gigant Poleca” czy jak to za mojego dzieciństwa się nazywało: Komiks Gigantto chyba jedna z najbardziej znanych komiksowych serii w naszym kraju, można było to dorwać dosłownie w każdym kiosku, a swojego czasu nawet w moim przyszkolnym spożywczaku! Jest to seria komiksów o przygodach Donalda, Mikiego i innych bohaterów Disneya, jaka ukazywana jest u nas jeszcze od 1992 roku. Tym samym seria ta jest starsza niż niektórzy z czytelników Hipogryfa 😉

 

No i właśnie pojawił się kolejny tom w tej serii, zatytułowany W krainie pingwinów – liczący sobie 250 stron komiksowych opowieści.

 

Gigant Poleca w Krainie Pingwinów komiks recenzja

 

Jest kolorowo, jest zabawnie i można serio się przy tym zrelaksować. To trochę jak z filmami Disneya, można się nimi cieszyć niezależnie od wieku.

 

250 stron nostalgii!

 

Za dzieciaka zbierałem i czytałem Kaczora Donalda, głównie przez zabawki jakie były tam dodawane, ale też dlatego, że były to po prostu fajnie komiksy (no i mama kupowała mi to chętniej niż Power Rangers, bo bez przemocy itp.). Teraz, jak dostałem Giganta do ręki, usiadłem wieczorem i przeczytałem, to była to tak wielka dawka nostalgii, że Panie… poczułem się znowu jak za dzieciaka. Co najlepsze, te komiksy dalej cieszą, dalej trzymają ten oryginalny Disneyowski poziom.

 

Gigant Poleca w Krainie Pingwinów komiks recenzja

 


Czy to czytają przygody Donalda pośród pingwinów, czy też Kwantomasa i Lily Dzióbek albo Mikiego, człowiek jara się tym jak za dawnych lat.


 

 

Podoba mi się też, że historie opowiadają o różnych epokach (wspomniany już Kwantomas), różnych bohaterach, a nawet alternatywnych wersjach bohaterów (Miki i Goofy jako malarze-artyści). Więc jest różnorodnie, a to zawsze na plus przy takich seriach.

 

Gigant Poleca w Krainie Pingwinów komiks recenzja

 

Cena okładkowa to 16 zeta i serio… jeśli jesteś rodzicem, to odpuść sobie np. jedną paczkę fajek, a podrzuć dzieciakowi taki komiks. Kto wie? Może zajara się tym tak jak ja i moim rówieśnicy jarali się Kaczorem Donaldem w dzieciństwie?

 

Plusy:

 

+ dalej trzyma poziom

+ solidna dawka nostalgii

+ Kwantomas i Lily Dzióbek

 

Minusy:

 

jakie minusy?

 

Gigant Poleca w Krainie Pingwinów komiks recenzja

 

Gigant Poleca. Tom 1/2021. W krainie pingwinów

Wydanie: 2021
Seria/cykl: GIGANT POLECA
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 29.01.2021

 


 

Zamów prenumeratę Gigant Poleca

 

Attenzione! Attenzione! Warto przy okazji wspomnieć, że jest opcja zamówienia Giganta w prenumeracie, tym samym nie trzeba biegać do kiosku z buta, jak się ma daleko a śnieg mocno sypie 😉 Tutaj łapcie link:

 

Gigant Poleca Prenumerata

 

No i co mi pozostaje jeszcze powiedzieć jak… miłego czytania 🙂