Fullmetal Alchemist: Brotherhood – Najlepsze anime?

Czym jest Fullmetal Alchemist Bortherhood?

Jest to anime od studia Bones, wychodzące w latach 2009-2010. Opowiada o losach dwóch alchemików Edwarda Elrica i jego młodszego brata Alphonsa, których celem jest odnaleźć legendarny kamień filozoficzny. A sama akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie wzorowanym na początkach XX wieku. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Otóż według strony myanimelist, jest to najlepiej oceniane anime wszech czasów. Czym sobie zaskarbiło tę opinię i czy naprawdę jest takie dobre? Bez obijania w bawełnę, powiem od razu, że TAK. To jest arcydzieło. Właściwie pytanie brzmi dlaczego?

Wyrąbista fabuła

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że anime to miało jedne z najlepszych zwrotów akcji ze wszystkich anime, jakie obejrzałem, a było ich sporo. Świat mimo swoich sporych rozmiarów i wielu fantastycznych zasad, jakie nimi rządzą, w żadnej chwili nie przytłacza, a jedynie intryguje oraz stawia kolejne pytania, a gdy już na nie odpowie to sprawia, że chcemy więcej. I nie ma tu ani jednego momentu, w którym czulibyśmy znudzenie. W tym anime występuje również mnogość motywów i wątków, które bynajmniej nie są prostolinijne i czarno białe także – jeśli ktoś ma zamiar zdawać maturę z polskiego to owe dzieło, może zastąpić pod tym względem niejedną szkolną lekturę 😉

Różnorodne postacie

Jeśli chodzi o postacie, to są one gigantycznym plusem tego anime. Żadna, dosłownie żadna postać nie jest czarno-biała. Wszystkie mają swoje cele i dobrze przedstawione motywy, a na dodatek takich bohaterów jest od groma i nie pełnią jedynie funkcji nudnych trzecioplanowych postaci. Taka różnorodność sprawia, że często nie mamy pewności komu mamy kibicować, gdy nasi ulubieńcy ścierają się ze sobą w walce na śmierć i życie.

Muzyka i Animacja

Co tutaj dużo mówić, zarówno muzyka, jak i animacja stoją na najwyższym możliwym poziomie, do tego stopnia, że nigdy nie pomijałem openingów.

Ocenka anime

Podsumowując, jeśli jakiekolwiek anime zasługuje na notę 10/10 to z pewnością jest to Fullmetal Alchemist Brotherhood. Nieliniowa fabuła, rozbudowane i ciekawe postacie, genialna muzyka oraz bezbłędna animacja sprawiają, że to anime jest naprawdę arcydziełem. Ale jeżeli chcesz stwierdzić czy jest to rzeczywiście najlepsze anime, to obejrzyj, a gwarantuję ci, że się nie zawiedziesz!

Arigato!

Pan Sznycel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =

Magazyn Hipogryf