Festiwal Gier Pixel Heaven 2021 już w ten weekend!

Tegoroczna edycja Pixel Heaven odbędzie się już w ten weekend! Fani gier przybywajcie do Warszawskiej Szkoły Filmowej!

Pixel Heaven: kiedy, jak i gdzie?

Kiedy? 8 – 10 października 2021 r.

Gdzie? Warszawska Szkoła Filmowa / Kino Elektronik przy ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie

Co? Festiwalu Gier Pixel Heaven! Największa growa impera w Polsce i też jedno z największych wydarzeń w Europie poświęconych branży gamedev.

Dlaczego warto jechać na Pixel Heaven?

Bo to jedna z ciekawszych imprez dla graczy? Bo można sobie powspominać czasy 8/16-bitowych komputerów? Albo ogólnie klimatu retro? Bo jest to jedna z większych imprez po pandemii coronavirusa? Bo komiksy, planszówki, a nawet Star Warsy też tam będą? Albo może wpadniecie gdzieś w tłumie na Grysława? 😉 Powodów jest całkiem sporo, więc warto się tym eventem zainteresować.

Za mało?

No to, co powiecie na fakt, że Pixel Heaven to również Pixel Expo, miejsce, gdzie niezależni twórcy zaprezentują tytułu, nad jakimi pracowali. Jako ciekawostkę dodam że znajdą się tam też studia, których prace zostały nominowane do nagród Pixel Awards Europe 2021.

Pojawi się tam też Creative Careers Expo 2021, pełne stoisk reprezentujących różne firmy z growego świata, do których możecie podbić, jak chcecie w gamedevie popracować.

Goście specjalni i pamięć o Sir Clive Sinclair

To co jest jeszcze wyjątkowe w tegorocznym Pixel Heaven, to oddanie hołdu zmarłemu 16 września Sir Clive Sinclair’owi, twórcy ZX Spectrum. Na evencie pojawią się specjalne prezentacje o Spectrum i jego twórcy, jak i też pojawi się osobna sala ZX Hall poświęcona komputerom, gadżetom, pamiątkom i literaturze związanym z komputerami spod znaku Sinclair. Całość uświetnią swoją obecnością syn i kuzyn Sir Clive’a: Crispin oraz Grant Sinclair.

Agenda i wszelkie inne informacje dostępne są na stronie www.pixelheavenfest.com. A co nieco możecie zobaczyć na grafice poniżej:

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga www.pixelpost.pl. Partnerem Strategicznym jest Warszawska Szkoła Filmowa.

Materiał powstał przy współpracy z organizatorem eventu Pixel Heaven.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście − trzynaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: