Fantastyczne pióra 2018 – skarb w moich rękach

To nie jest recenzja książki… to zaledwie jest zapowiedź recenzji…

 

Fantastyczne Pióra 2018 blog fantasy Hipogryf.pl

 

Hej Hipogryfy!

 

Jakiś czas temu w moje ręce trafiła antologia — Fantastyczne pióra 2018. Jest to zbiór wyróżnionych opowiadań z portalu fantastyka.pl, wydanych za darmo w formie epub, mobi i pdf, a także w wersji papierowej w ograniczonej liczbie 100 sztuk. Zbiór ma 432 strony i jest wypchany po brzegi zarówno opowiadaniami, jak i ilustracjami.

 

Fantastyczne pióra 2018 – recenzja?

 

Założenie było proste, usiądę, przeczytam, napiszę recenzję i opublikuje na blogu o fantastyce Hipogryf.pl

 

Usiadłem, przeczytałem jedno opowiadanie, dodałem w programie notatkę, że dobre i żeby o nim wspomnieć. Przeczytałem kolejne, dodałem taką samą notatkę, potem jeszcze jedno, piąte, dziesiąte i nagle… ja tak tej recenzji nie mogę napisać! Bo albo napiszę recenzję ogólną, gdzie wrzucę te wszystkie opowiadania do jednego wora i napiszę, że książka była tak i owaka, przez co po prostu skrzywdzę tych świetny autorów, którzy przelali swój pot i łzy na papier, aby dać nam za darmo tak dobre historie – albo jest też druga wersja; gdzie będę chciał napisać o wszystkich tych opowiadaniach, które mi się spodobały, jak i tych, do których nie poczułem zbytniej sympatii, w tym właśnie drugim przypadku, dostaniecie taką ścianę tekstu, że nikomu nie będzie się chciało przez to przebijać.

 

Tym samym trzymałem w dłoniach wielgachny zbiór opowiadań, który nie wiedziałem jak ugryźć.

A może by tak… Wiem, że będę rwał sobie pióra z głowy, ale usiądźcie i posłuchajcie, bo:

 

Chcę zrecenzować każde opowiadanie z osobna!

 

Tak, nie wiem jeszcze, jak to wyjdzie, ile czasu mi to zajmie, jednak uważam, że wręcz tak wypada. Tylu świetnych twórców dało tutaj swoje prace, że nie czułbym się dobrze, tak bardzo to uogólniając. Więc aby to sprawnie szło i ciekawie wyglądało, ogłaszam nie jedną recenzją, a wręcz całą serię Czytamy Fantastyczne pióra 2018.

 

Będzie to zbiór wpisów-recenzji, gdzie każdy wpis będzie omawiał kilka kolejnych opowiadań. Powiedzmy 3 – 4 opowiadania na wpis, z omówieniem jak je odebrałem (nie obiecuję, że nie będzie spoilerów, ale postaram się nie ujawniać głównych plottwistów).

 

Tym samym, nie chciałem nazwać tego tekstu recenzją, to zupełnie jak w piosence Tribute od Tenacious D, to jest zaledwie wstęp do recenzji opowiadań, jakie składają się na ten tytuł.

 

Antologia Opowiadań Fantasy blog Hipogryf.pl

 

No a jeżeli miałbym się wypowiedzieć o Fantastycznych Piórach jako o książce, czy też antologii to… nie rozumiem, czemu jeszcze jej nie macie u siebie na dysku! Serio, TU JEST LINK.

Pobierajcie, jest za darmo!

 

Fantastyczne pióra 2018 – tyle dobra i do tego za darmo

 

Wręcz zachłysnąłem się tym, co dostałem w tej antologii, do tego stopnia, że już teraz chcę ją polecić każdemu ,kto szuka ciekawych i dobrze napisanych opowiadań. Mam wrażenie, że piszę trochę taki love letter o tej pozycji (chociaż wiem ten blog to nie YouTube, a ja nie nazywam się RagnarRox 😉 ). Fakt, znalazło się parę opowiadań, które nie trafiły w moje gusta, parę urwanych w takim momencie, że aż byłem na nie zły, ale sam fakt ile pracy zostało w to włożone, jak dobrze zostało to przygotowane, no i że jest to kompletnie za darmo, sprawia, że jedyne co mogę kierować w stronę tego projektu to GROMKIE BRAWA!

 

Fantastyczne Pióra 2018 blog fantasy Hipogryf.pl

 

 

~ Arek

 

btw. czemu mówi się gromkie brawa, a nie np. potężne owacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwanaście + 18 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: