Faith: The Unholy Trinity — niesamowicie niepokojący horror zapowiedziany na PC i konsole

Wydawca New Blood Interactive ogłosił, że ich nowa produkcja – Faith: The Unholy Trinity, zostanie wydana zarówno na PC, jak i konsole. Dodatkowo, wersja demo jest już dostępna na Steamie.

 

Faith: The Unholy Trinity niczym gra ze starego Atari

 

 

FAITH to pikselowa gra horror inspirowana erą klasycznych 8-bitowców i gatunku „Satanic Scare” z lat 80. Jako młody ksiądz używać będziemy naszego świętego krucyfiksu, wykonywać egzorcyzmy, walczyć z opętanymi kultystami i oczyszczać nawiedzone przedmioty.

 

W FAITH odkryjemy świat grozy, izolacji i tajemnic.

 

Gra wizualnie wygląda niczym z lat 80tych, jakby była zrobiona na konsole Atari 2600.

 

 

W połączeniu z niepokojącą muzyką tworzy to klimat, przez który ciarki przechodzą po plecach!

Zresztą zobaczcie sami na poniższym trailerze:

 

 

Opis od twórców:

 

21 września 1986 r. Dwóch księży przybyło do domu rodziny Martinów w wiejskim Connecticut, aby zbadać rzekomy przypadek opętania przez demony. Tylko dwie osoby przeżyły to wydarzenie.

 

 

Poznaj wszystkie trzy rozdziały The Unholy Trinity:

 

FAITH – nawiedzony koszmarami i szukając odpowiedzi, młody kapłan wraca do domu, w którym rok wcześniej egzorcyzm przerodził się w tragedię.

FAITH: Chapter II – Po konfrontacji z niewypowiedzianymi zjawiskami paranormalnymi i ledwo uciekając ze swoim życiem, młody kapłan wplątuje się w nowy koszmar.

FAITH: Chapter III – Przy pomocy tajemniczego nieznajomego młody ksiądz podróżuje po mrocznej wsi, aby powstrzymać kult satanistyczny przed wezwaniem przerażająco potężnego demona.

 Coś dla fanów Pony Island czy Ao Oni

 

Wykonanie gry mnie zaskoczyło. Szczerze przyznaje, że to właśnie to jak ta gra wygląda, sprawiło, że w ogóle powstaje o nie wpis. No bo przecież, graficznie ona nie powinna być ani trochę straszna… a jednak! To właśnie ta oprawa sprawia, że mamy do czynienia z czymś dziwnym, nienormalnym.

 

Gdyby to było szczegółowe 3D, mam wrażenie, że byłoby mniej straszne niż w takiej formie.

 

 

Kojarzy mi się to z indie horrorami jak Ao Oni, czy psychodelicznymi tytułami jak Pony Island.

 

 

Faith: The Unholy Trinity demo dostępne już na Steam

 

Wersja demo tej gry jest już dostępna na Steamie. Możecie pobrać je za darmo i przekonać się samemu, jaki klimat stworzyła ekipa z Airdorf Games.

 

LINK DO STEAM

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 5 =

Magazyn Hipogryf