Download – darmowe gry PC – Fantasy | Sci-Fi | RPG

Linki do stron gdzie znajdziecie darmowe gry fantasy – rpg, strategie, platformówki, a nawet i strzelanki.

 

Darmowe gry Fantasy

 

Elfy, smoki, dzielni rycerze, przebiegłe złodziejaszki i mądrzy magowie. Moc i Magia, no i oczywiście ratowanie świata. Czyli fantastyka w pełnej krasie. Jeżeli szukacie podróży do odległych magicznych krain, zaczytywaliście się we Władcy Pierścieni, Wiedźminie czy nawet… Pieśni o Rolandzie, to ten akapit jest właśnie dla was!

 

The Battle for Wesnoth

 

 

Darmowa strategia w klimatach high fantasy. Przypominająca nieco Heroes of Might and Magic 2 / 3, połączone z elementami Disciples i King’s Bounty. Zawiera kampanie dla jednego gracza, jak i lokalny muliplayer czy rozgrywki typowo online.

 

 

Lekka, darmowa, pójdzie praktycznie na każdym komputerze, cały czas dostaje nowe aktualizacje no i nawet jest po polsku.

 

LINK: https://www.wesnoth.org/

 

 

  

Darmowe gry Science Fiction

 

Fantastyka naukowa w jest grach szalenie popularna. Mamy futurystyczne strzelanki, strategie gdzie dowodzimy oddziałami uzbrojonych po zęby kosmicznych marines, są maszyny, lasery, kosmici czy wręcz psychodeliczne i postapokaliptyczne wizje świata. Jeżeli bardziej wolicie sci-fi niż fantasy, to poniższe tytuły powinny przypaść wam do gustu.

 

Warzone 2100

 

 

 

Warzone 2100 to trójwymiarowa gra RTS (Real Time Strategy – gra strategiczna czasu rzeczywistego), oryginalnie stworzona przez Pumpkin Studios i wydana za pośrednictwem Eidos Interactive w 1999 roku.

W Warzone 2100 dowodzimy siłami “Projektu” w walce o odbudowę świata po tym, jak ludzkość została prawie doszczętnie zniszczona przez pociski nuklearne.

Gra oferuje zarówno kampanie dla jednego gracza, jak i tryb multiplayer. Cechami, które wyróżniają tę produkcję na tle innych, są min:

 

  • rozbudowane drzewo technologiczne z ponad 400 różnymi technologiami
  • systemem projektowania własnych jednostek,
  • kilka typów radarów o różnych zastosowaniach
  • dużo zwiększony nacisk na artylerię niż w innych grach tego typu
  • ciągłe wsparcie przez społeczność graczy

 

W 2004 roku Warzone 2100 zostało opublikowane jako projekt open source a jej kod udostępniony na licencji GNU General Public License, dzięki czemu, gra, zamiast zostać zapomniana przez świat, zyskała drugie życie i jest cały czas rozwijana przez graczy.

Tytuł jest podobny do takich serii jak Warcraft czy Starcraft.

 

LINK: http://wz2100.net/

Hipogryf.pl