Dlaczego w serialu Wiedźmin od Netflixa Geralt ma jeden miecz?

Dlaczego Geralt z Rivii w Netflixowym serialu Wiedźmin nie ma dwóch mieczy jak w grze?

Gdzie jest drugi miecz Geralta?

Czy Wiedźmin Netflixa ma tylko jeden miecz?

 

Te pytania pojawiały się na forach i grupach dyskusyjnych jeszcze przed premierą serialu, tuż po pojawieniu się plakatów promujących, na których widoczny był Henry Cavill z jednym mieczem. Dla wielu osób, które ograły gry od CD Projekt RED, a nie sięgnęły jeszcze po książki Andrzeja Sapkowskiego, mogło to wydać się wręcz nie na miejscu. No a po pojawieniu się serialu to już była dosłownie fala pytań zalewająca internet. Wielu nie rozumiało, dlaczego to nie jest tak samo, jak w grze. Dla nich właśnie śpieszę z wyjaśnieniem.

 

Serial Wiedźmin na Netflix - blog o fantasy Hipogryf.pl

 

Wiedźmin Geralt z dwoma mieczami

 

Nasz Wiedźmin oczywiście dwa miecze posiada, jak najbardziej nic tutaj się nie zmieniło względem książki czy gry. Jednak zarówno w książce, jak i w serialu od Netflixa, Geralt nosi przy sobie jeden miecz, a drugi zaś bezpiecznie spoczywa w jukach Płotki — czyli jego konia. Było to nawet przedstawione w książce, gdzie Geralt wybierał odpowiedni miecz do potwora i brał go na „zadanie”.

 

Jest to jak najbardziej logiczne i normalne, bo człowiek paradujący z dwoma mieczami wyglądałby co najmniej dziwnie, no i walczyć za wygodnie by się nie walczyło.Wiedźmin Geralt i jego miecze w grach

 

Zupełnie inaczej wyglądało to w grach. Tutaj Geralt nosił obydwa miecze na plecach z bardzo prostego powodu:

 

Jaki gracz chciałby wracać się do konia albo nawet otwierać za każdym razem okno ekwipunku tylko po to, by zmienić miecz?

 

Tutaj najważniejsza była przyjemność z rozgrywki, jednocześnie komputerowemu Wiedźminowi było bez różnicy czy ma na plecach jeden, czy dwa miecze. Gry rządzą się innymi prawami, dlatego dla nikogo nie było to dziwne mieć dwa miecze na plecach.

 

Zresztą nie jest to pierwsza gra, która by coś takiego wprowadziła, bo przed Wiedźminem z „dualami” można już było biegać w azjatyckich MMORPG-ach (z tym że tam to już używało się obydwu na raz) czy nawet w grze Gothic 3.

 

Jednak film to nie gra, a aktorowi, który musiałby walczyć jednym mieczem i jednocześnie być blokowany przez drugi przytwierdzony dalej do jego pleców, mogłoby to już przeszkadzać.

 

Dlatego też spokojnie, nasz Wiedźmin dalej dwa miecze posiada, z tym że w danej chwili nosi przy sobie tylko jeden 😉

 

Pozostałe wpisy o serialu Wiedźmin od Netflixa<

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 + jedenaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: