Diablo 3 – Blizzard jak ja nie cierpię tej gry!

Pisałem już o Diablo 1, o dodatku Hellfire, o Diablo 2, jak i też Lord of Destruction, no to przyszedł czas na Diablo 3. Tytuł, na który czekałem latami, śledziłem info i wszystkie plotki w nadziei, że niedługo uda się znowu wybrać do świata Sanktuarium, no a jak już wyczekałem te 11 lat (tak, tyle trwała przerwa między LoD a D3) to nie mogłem uwierzyć, co ja kupiłem…

 

Diablo 3 recenzja gry blog Hipogryf.pl

 

W skrócie o samym Diablo 3

 

Diablo 3 to jak sama nazwa wskazuje, trzecia część szalenie popularnej serii gier hack’n’slash od Blizzarda. Wydana 15 Maja 2012, opowiada wydarzenia mające miejsce 20 lat po Diablo 2. Po pokonaniu Mrocznej Trójcy świat powoli zaczyna się odbudowywać, gdy z nieba spada tajemnicza gwiazda, co doprowadza do ponownego pojawienia się armii demonów. Nasz stary przyjaciel Diablo również się pojawia (chociaż w nieco innej formie), jak i też nowi władcy piekieł-Belial i Azmodan.

 

Blizzard gra fantasy Diablo 3 widok rozgrywki - hipogryf.pl

 

Pojawiły się też nowe i stare klasy postaci:

 

  • Barbarzyńca – stary dobry barbarzyńca z D2
  • Szaman – coś jak nekromanta (ten pojawił się później), tylko że zamiast nieumarłych mamy np. pająki
  • Czarownik – nieślubne dziecko czarodziejki z D2 i maga z D1 😉
  • Mnich – kolejny stary przyjaciel z D1
  • Łowca demonów – nowa i jednocześnie moja ulubiona postać, moment, w którym Diablo poznaje Van Hellsinga i mamy postać biegającą z dwiema kuszami niczym pistoletami.

 

Krzyżowiec i Nekromanta pojawili się później, więc na razie ich pominiemy.

 

Diablo 3 od Blizzarda - gra fantasy na PC - rozgrywka gameplay blog Hipogryf.pl

 

Diablo 3 jest… krótkie

 

Krótkie, tak, to jest właśnie to słowo, które idealnie określa ten tytuł. Grę kupiłem, czy też gry kupiliśmy – bo ja i mój znajomy (trzymaj się Piter!) kupiliśmy D3 w tym samym czasie, żeby razem sobie to ograć. No i jak kupiliśmy pudełkowe wydania w piątek, tak w niedzielę gra była skończona. WOW, Diablo, seria, przy której grałem dniami, tygodniami i miesiącami, rozwijałem postacie, zbierałem przedmioty, a tu jeden weekend i dziękujemy.

 

Diablo 3 gra fantasy RPG - pudełko od gry

 

Diablo 3 jest… proste

 

Zniknęły jakiekolwiek utrudnienia znane z poprzedniej części. Chcesz wrócić do miasta, ale nie masz zwoju teleportu? Nie trzeba już tego, bo twoja postać można sama się tepnąć i być za chwilę bezpieczną w mieście.

 

Źle rozplanowałeś tworzenie postaci? Żaden problem, w każdej chwili można zmienić skille, nic to nie kosztuje.

 

No i były jeszcze te pierścienie, które przywoływały chowańce o jakiś chorych statystykach, 240% twoich obrażeń czy coś takiego, pamiętam, że to one zamiast nas zabijały bossy.

 

Diablo 3 fantasy hacknslash RPG wydanie pudełkowe

 

Diablo 3 jest… ładne

 

Gra jest ładna, tak po prostu, mimo że nowa stylistyka odchodzi od klimatów poprzednich Diablo, to mi się podoba. Bardziej idzie w stronę World of Warcraft, ale nie uważam, żeby było to coś złego. Więc nie będę się czepiał oprawy graficznej, bo dla mnie nie jest zła.

 

Diablo 3 gra fantasy RPG rozgrywka czarownicą

 

Tak samo sam świat, jest fajny, lokacje są przyjemne do zwiedzania, postacie NPC które spotykamy, też trzymają klimat. Więc jeżeli chodzi o samą oprawę wizualno-estetyczno-klimatyczną (zwał jak zwał), to jest ok i tutaj nie narzekam.

 

Diablo 3 Blizzard fantsy RPG gra w wydaniu pudełkowym

 

Po prostu problem był w tym, że wywaliłem kasę (Diablo nigdy nie było tanie) na grę, którą przeszedłem w weekend. Której historia ani trochę mnie nie porwała, no i gdzie sam gameplay nie był jakoś wybitny, przynajmniej na tyle, żeby chciało mi się dalej grać po przejściu wątku fabularnego, albo przechodzić grę jeszcze raz jakąś inną postacią. No a przecież o to właśnie w serii Diablo chodziło. Tutaj tego nie miałem, kupiłem grę, zagrałem raz, odłożyłem na półkę. To już na dłużej mnie Torchlight wciągnął.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

siedemnaście + pięć =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: