Darmowy poradnik jak pisać bloga i nie zwariować!

Darmowy poradnik jak pisać bloga i nie zwariować!

10 kwietnia 2020 0 przez Birdman

Witam Cię w darmowym poradniku jak pisać bloga i nie zwariować! Dzięki któremu napiszesz w końcu swój wymarzony tekst na bloga i nie dostaniesz przy tym nerwicy (no może jedynie nabawisz się bezsenności…).

 

Darmowy poradnik jak pisać bloga

 

Zanim zaczniemy, musisz zadać sobie jedno ważne pytanie:

 

DEADLINE GONI A TY PŁACZESZ W SAMOTNOŚCI PRZED PUSTĄ NICZYM TWOJE ŻYCIE STRONĄ W WORDZIE?

 

Jeżeli na wszystkie albo którekolwiek z tych pytań, padła odpowiedź „TAK” to doskonale! Ten tekst jest właśnie dla Ciebie i w 3 prostych krokach nauczysz się jak napisać idealny tekst na bloga!

Zaczynajmy!

 

Pisanie bloga – jak poradzić sobie z brakiem kreatywności

 

Jeżeli chcesz pisać dobre teksty na bloga, to dobrze aby były one kreatywne. Trzeba myśleć twórczo i mieć ciekawe pomysły. Kreatywni blogerzy odnoszą sukcesy, więc dobrze takim właśnie być.

 

Co jednak jeżeli nie jesteś kreatywną osobą?

 

W sumie to trochę lipa…

No a nie możesz po prostu być taką kreatywną osobą? Co nie? W sumie tak byłoby łatwiej, dużo lepiej jest pisać teksty, jak ma się dobre pomysły i twórcze myślenie. Może zamiast myśleć negatywnie o tym, że nie jest się kreatywną osobą, po prostu taką zostań! Więc jak poradzić sobie z brakiem kreatywność? W bardzo łatwy sposób – po prostu nie bój się i bądź kreatywną osobą! 🙂

 

 

Pisanie bloga – jak poradzić sobie z pisarskim blokiem?

 

Blokada pisarska to naprawdę trudny przeciwnik. Niby chcesz pisać, niby wiesz co masz pisać, a siadasz do klawiatury no i nie idzie!

 

Pisanie bloga podczas pisarskiej blokady to prawdziwa droga przez mękę!

 

Co zrobić kiedy mam pisarskiego bloka?

 

Pisarski blok można naprawdę frustrować i spowalniać pracę, dlatego spróbuj pisać teksty, kiedy nie masz pisarskiej blokady, wtedy na pewno będzie o wiele łatwiej tworzyć treści 🙂

  

Pisanie bloga – kiedy deadline goni

 

Deadline – oj każdy z nas przez to przechodził. Tekst ma być na dzisiaj a tu pusta strona. Stres, nerwy, płacz, czekolada w żabce na promocji więc bierzesz trzy i siedzisz dalej nad tym tekstem. Nikt tego nie lubi.

 

Jak poradzić sobie z deadlinem?

 

Pisz wcześniej, przetestowałem wiele metod, ale ta jest chyba najlepsza. Napisz tekst, zanim nadejdzie deadline. To jest moim zdaniem najlepsza metoda i sam ją stosuję. Wtedy masz pewność, że wyrobisz się na czas 🙂

 

 

To już wszystko, 3 porady jak pisać bloga i nie zwariować!

Że co? Że to bullshit? No pewnie, że tak! W trzy kroki to najwyżej tańca można się uczyć, a nie bloga pisać. Zresztą, na samym blogu hipogryf.pl jest specjalny tag, którym oznaczam wszystkie teksty, mające w jakiś sposób służyć innym blogerem.

 

Na razie jest klika a w założeniu ma być kilkadziesiąt, no i właśnie tak to wygląda, długie teksty mówiące o trudach blogowania, a nie żadne złote porady. Jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to wbijaj na tag:

PORADY DLA BLOGERÓW