Darmowe gry PC: The Battle for Wesnoth

The Battle for Wesnoth to darmowa open-source’owa turowa gra strategiczna w klimacie high fantasy. Gra posiada rozbudowaną kampanię fabularną, ukazującą nam dzieje różnych ras, walki ze złymi nekromantami i wojenne podboje!

 

 

Gra pozwala też na zabawę na pojedynczych mapach z komputerem, jak i z innymi graczami poprzez internet oraz lokalnie w trybie hotseat (gorące poślady!), który starsi gracze mogą mile wspominać, chociażby z gry Heroes of Might and Magic III.

 

 

No a jak już jesteśmy przy Hirosłach, to właśnie fani takich serii jak Heroes of Might and Magic czy Disciples szybko odnajdą się w klimatach i estetyce Battle for Wesnoth.

 

 

 

 

The Battle for Wesnoth jest w pełni darmowa

 

Gra jest darmowa… i tak naprawdę darmowa! Żadnego free2play z item shopem czy coś takiego. Ściągamy grę i gramy ile dusza zapragnie, a jak chcemy coś swojego stworzyć, to wskakujemy w edytor i tworzymy. Do tego śmiga bez neta, można pobrać instalator i wrzucić na pendrive 😉 The Battle for Wesnoth jest dostępne zarówno na system Windows, macOS, jak i różne dystrybucje systemów opartych o Linuxa.

 

 

Gra powstała w 2003 roku i jest rozwijana do tej pory. Dodatkowe ma naprawdę świetną społeczność, tworzącą ciągle nowe mapy, kampanie czy modyfikacje. No i szczerze przyznaje, jest to zawsze jedna z pierwszych gier, jakie instaluje na moich komputerach z Linuxem. W szczególności na tych starszych z jakimś lubuntu, bo gra jak na obecne standardy, ma naprawdę przystępne wymagania sprzętowa, ale dalej można się przy niej świetnie bawić.

 

 

 

 

 

Minimalne wymagania systemowe:

 

System operacyjny:

  • Microsoft Windows 7 SP1 lub nowszy
  • Apple macOS 10.8 lub nowszy
  • Ubuntu 16.04 lub kompatybilny

CPU: Dual-core 2.0 GHz lub lepszy

RAM: 2 GB

Dysk: 800 MB wolnego miejsca na dysku

Grafika: dowolna obsługująca rozdzielczość 800×600 lub większą

Sterowanie: wymagana klawiatura i myszka

 

Zalecane wymagania systemowe:

 

System operacyjny:

  • Microsoft Windows 10
  • Apple macOS 10.10 lub nowszy
  • Ubuntu 18.04 lub kompatybilny

CPU: Dual-core 3.2 GHz lub lepszy

RAM: 4 GB

Dysk: 2 GB wolnego miejsca na dysku

Grafika: dowolna obsługująca rozdzielczość 1024×768 lub większą

Sterowanie: wymagana klawiatura i myszka

 

 

LINK DO GRY

 

 

 

 

Hipogryf.pl