Dark Messiah dodany do polecanych gier fantasy

Gra Dark Messiah of Might and Magic została dodana do listy polecanych gier fantasy na blogu o fantastyce Hipogryf.pl!

 

Dark Messiah na Hipogryf.pl

 

Osadzona w uniwersum Heroes of Might and Magic, tytuł dzieli świat razem z grą Heroes of Might and Magic V. Tutaj też przyjdzie nam zwiedzać zakątki krainy Ashan, z tym że nie będziemy dowodzić żadną armią ani budować królestwa jak w serii gier strategicznych Heroes of Might and Magic.

 

Dark Messiah Of Might And Magic Gra RPG PC

 

Tutaj wcielamy się w Saretha, młodego mężczyznę obeznanego zarówno z szermierką, magią, jak i skrytobójczymi technikami. Na zlecenie naszego mistrza wyruszmy na podróż pełną niebezpieczeństw, przygód i wyborów moralnych.

 

Czym jest Dark Messiah?

 

Jest to pierwszoosobowa gra akcji, z widokiem z oczu bohatera (jak Skyrim, Hexen czy Heretic) z elementami cRPG jak np. rozdzielanie punktów doświadczenia.

 

Pozycja została stworzona przez Arkane Studios (zasłyneli dzięki Arx Fatalis) na zlecenie Ubisoftu, które to przejęło markę Might and Magic po upadłym 3DO i akurat szukali sposobu na poszerzeniu ich growego portfolio.

 

Gra została stworzona na silniku Source od Valve. Tym samym, na podstawie którego stworzono tytuł Half-Life 2.

 

O co w tym chodzi?

 

Jako Sareth będziemy:

 

  • strzelać z łuku,
  • siekać mieczem,
  • machać kosturem,
  • dźgać sztyletami,
  • czy uczyć się magii i rzucać fireballami 😉

 

Gra napakowana jest przeciwnikami, których możemy pokonywać na różne sposoby, różnymi lokacjami do przejścia i całkiem ciekawą historią do poznania. O tej opowiem w specjalnym tekście poświęconymi grze Dark Messiah of Might and Magic (o tym już niedługo!).

 

Jeżeli ktoś ograł już Skyrima czy Wiedźmina, szuka jakiejś krótszej, ale równie fajnej gry, no i nie przeszkadza mu, że to tytuł 2006 roku, to warto się zainteresować Mrocznym Mesjaszem 😉

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

piętnaście + osiem =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: