Cyberpunk: Edgerunners – CDP RED i Trigger tworzą anime

Cyberpunk: Edgerunners – CD Projekt RED i Studio Trigger tworzą anime dla Netflixa, które dzieje się w uniwersum Cyberpunka! Czy może być lepsza wiadomość?

 

Cyberpunk Edgerunners blog o grach Hipogryf.pl

 

Cyberpunk: Edgerunners – anime na Netflixie

 

Dwuminutowy materiał udostępniony przez oficjalne konto Cyberpunk 2077 daje nam zaledwie info o tym, że coś jest tworzone. Nie ma żadnego trailera, a i jeżeli chodzi o grafiki czy cokolwiek, to zobaczyć możemy jedynie jedną (nie licząc wielkiego plakatu z Kill la Kill) ilustrację na końcu materiału.

 

 

 

Jednak to w zupełności wystarczyło, żeby zbudować hype!
Dzisiaj byłem świadkiem, jak jarają się tym newsem na fanpage o memach z Warframe 😉

 

Mimo to, coś tam już wiadomo:

 

Co wiemy?

 

Nie jest to prequel czy sequel do gry, a osobna historia z osobnymi bohaterami, dziejąca się w tym samym uniwersum co gra komputerowa, jak i papierowy Cyberpunk.

 

Jest to 10-odcinkowa opowieść o dzieciaku z ulicy, który próbuje przetrwać w mieście obsesyjnym na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Mając wszystko do stracenia, decyduje się pozostać przy życiu, zostając Edgerunnerem – najemnikiem wyjętym spod prawa, znanym również jako cyberpunk.

https://www.cyberpunk.net/en/news/35512/announcing-an-original-anime-series-cyberpunk-edgerunners

 

Jeżeli chodzi o osoby odpowiedzialne za anime, to:

 

Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare) będzie głównym reżyserem serialu, wraz z wyciedyrektorem Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare), dyrektorem kreatywnym Hiromi Wakabayashi (Kill la Kill), projektem postaci zajmą się Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) oraz Yuto Kaneko (Little Witch Academia). Za dostosowanie scenariusza do formy anime odpowiadać będą Yoshiki Usa (SSSS.GRIDMAN, Promare) oraz Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare). Ścieżkę dźwiękową będzie zaś komponował  Akira Yamaoka (seria Silent Hill).

 



 

Cyberpunk: Edgerunners dopiero w 2022

 

Niestety, ale muszę ostudzić wasz i swój własny zapał, gdyż na Edgerunnera przyjdzie nam czekać do 2022 roku. Mam jednak nadzieję, że warto będzie czekać dwa lata i te 10 odcinków dosłownie wgniecie mnie w fotel! Jednocześnie wielkie brawa dla Redów, że nie dość, że wzięli taką fajną markę od Cyberpunk (yup, to nie jest ich oryginalny świat), to jeszcze tworzą w nim taki fajny merchandise. Więc tak, czekać będę na kolejne info o Edgerunnerze z niecierpliwością.

 

No a w międzyczasie idę oglądać Ghost in the Shell.

 



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziesięć + jeden =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: