Clark Kent zdejmuje okulary! Czyli Superman – Prawda Ujawniona

Cooo?! Clark Kent to Superman? No kto by się spodziewał?! Jak na taką wiadomość zareaguje Metropolis? A w szczególności grupy przestępcze tego miasta? Tego wam zdradzić nie mogę ;), ale za to poopowiadam wam co nieco o komiksie Superman – Prawda Ujawniona, który to jeszcze pachnie świeżością, bo do sprzedaży trafił dopiero pod koniec stycznia tego roku.

 

 

Superman: Prawda Ujawniona

 

 

Jest dobrze, to od razu mogę powiedzieć. Kreska nie zawodzi, fabuła także. Co prawda już na wstępie muszę wspomnieć, że ten tom jest po prostu przegadany. Walki to tutaj nie uświadczycie, jednak w miejsce bicia złoczyńców, dostajemy ogrom postaci z życia Supermana i ich reakcje/opinie na ujawnienie przez niego swojej tożsamości.

 

 

 

Dzięki temu czyta się to szybko i nawet nie zwracamy uwagi na to, że Sup z nikim za bardzo nie walczy. Bardziej nas ciekawi jak na całą sytuację reagują jego koledzy z pracy czy co do powiedzenia ma na to wszystko sam Batman.

 

 

 

 

Różne style wizualne

 

 

Komiks Superman – Prawda Ujawniona to istna mieszanka stylów artystycznych. W większości przypadków wygląda to bardzo fajnie i nowocześnie – przez jakieś 70% komiksu, styl wizualny naprawdę mi się podobał!

 

 

 

 

Przez pozostałe 30%… no cóż… wyglądało to na bardzo kiepskie zdjęcia z narzuconym komiksowym filtrem (jestem prawie pewien, że tak właśnie było…). Jednak to już jest kwestia gustu i znam kilka osób, które będą się tutaj ze mną całkowicie nie zgadzać i uznają, że taki styl jest wręcz najlepszy.

 

 

 

 

Jaki oceniam Prawdę Ujawnioną?

 

 

Dobrze, naprawdę dobrze. Oczywiście jest to trzeci tom przygód Supermana, więc jeśli nie macie poprzednich dwóch, to tak trochę zaczynacie od środka. Jeśli chcecie sobie kupić jakiś nowy komiks i do końca nie wiecie co wybrać z oferty na 2021 rok, to tutaj bardziej polecałbym Hawkeye: Kate Bishop. Macie kompletną historię w jednym albumie. Jeśli jednak to Superman jest waszym wyborem, to jak najbardziej historia o przyznaniu się przez Clarka Kenta do bycia Supermanem – powinna być dla was ciekawą pozycją 😉

 

 

 

Plusy:

 

+ dużo ciekawych postaci
+ wciągające dialogi

 

 

Minusy:

 

oprawa wizualna raz jest przepiękna a raz razi mnie w oczy
akcja i walki… których praktycznie tutaj nie ma

 

 

 

 

Dzięki wielkie dla Egmont Polska za egzemplarz do recenzji, no i zachęcam do rzucenia okiem również na ich pozostałe albumy o Supermanie.

 

Oraz do pozostałych komiksów zrecenzowanych na blogu Hipogryf.pl:

 

 

 

 

~ Arek

 


 

 

Wydanie: 2021
Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Ivan Reis, Kevin Maguire, David Lafuente, Joe Prado
Tłumacz: Jakub Syty
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 20.01.2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =

Magazyn Hipogryf