Chilling Adventures of Sabrina sezon 4 – podsumowanie

Hej hej Hipogryfy! Jestem po ostatnim sezonie Chilling Adventures of Sabrina! W końcu ta szalona jazda dobiegła końca i po maratonie naprawdę dziwnych pomysłów przygoda z Sabriną wydaje się dobiegać końca. Jak tym razem poradził sobie Netlifx? Jak czwarty sezon Sabriny wypada na tle pozostałych? O tym w dzisiejszym wpisie!

 

 

Chilling Adventures of Sabrina sezon 4

 

Ojciec Blackwood znowu knuje przeciwko naszym bohaterom! Do świata śmiertelników przechodzą pradawne koszmary i jak zapewne się już domyślacie, nasza Sabrina będzie musiała sobie z nimi poradzić. Jednocześnie dostaniemy kilka fajnych motywów dla fanów nastoletniej czarownicy (zarówno tej Netflixowej, jak i tej z lat 90.).

 

 

Czy jednak była to dobra kontynuacja poprzednich sezonów?

Powiedziałbym, że tak pół na pół. Bo z jednej strony mamy sytuację gdzie:

 

Twórcy już chyba nie wiedzieli, o czym robić te odcinki

 

Serio…

 

  • Ślub!
  • Wojna kapel!
  • Życie na planie filmowym?!

 

Każdy odcinek to była jakaś nowa mini historia, która jednocześnie nie miała większego znaczenia. Ot — pojawia się koszmar, coś się zmienia na świecie, Sabrina to odkręca, koszmar pokonany! No i jedziemy z kolejnym odcinkiem, a tam ten sam szablon. Do tego naprawdę widać, że nie było na to jakiegoś dobrego planu, tylko wrzucano co przyszło ekipie do głowy. Czasem śmieszne, czasem durne, ale z pewnością to nie ten sam klimat co wcześniej. W poprzednich sezonach było mroczno, straszno i ogólnie dużo wątków z okultyzmu. Teraz? Teraz mamy takie drugie Riverdale. Nawet zaczęli co chwila śpiewać! Klimat horroru w tym sezonie praktycznie nie istnieje.

 

Jednak nie powiem, że nie odnalazłem tu czegoś dla siebie, bo:

 

Sabrina part 4 miała kilka naprawdę fajnych motywów

 

Jak na przykład ten motyw z życiem w serialu. Gdzie do tego odcinka zaproszono ekipę z oryginalnej Sabriny (Sabrina The Teenage Witch / Sabrina Nastoletnia Czarownica) co było genialne! Jako że oglądałem Nastoletnią Czarownicę za dzieciaka, to po prostu ten odcinek jest dla mnie 10/10 i jeszcze ten fejkowy Salem! No brawa się należą!

 

 

Tak samo ostatni odcinek. Wiem, że wielu widzów narzeka strasznie na ten odcinek, nawet mój znajomy stwierdził, że nie wiedzieli jak to zakończyć, więc poszli po najmniejszej linii oporu. Może ja nie jestem jakimś wybitnym krytykiem filmowym i się po prostu nie znam, ale… no smutno mi było — przez to, jak to się skończyło i że w ogóle się skończyło. Bo mimo że uważam, ten serial zasłużył na jeszcze jeden sezon. Zwłaszcza że Riverdale dostało piąty sezonu, to Sabrinie też mogliby już dać 😉

 

Pozostałe podsumowania:

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

 

 

 

No a jeśli mało wam Netflixowej Sabriny, to na blogu o fantastyce Hipogryf.pl pojawiły się recenzje trzech książek dziejących się w uniwersum Chilling Adventures of Sabrina i opowiadających nieznane dotąd przygody młodej pół-czarownicy. Są to kolejno:

 

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z nimi!

 

~ Arek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 11 =

Magazyn Hipogryf