Chilling Adventures of Sabrina sezon 2 – podsumowanie

Było już podsumowanie pierwszego sezonu przygód Sabriny Spellman, to teraz czas, żebyśmy sobie omówili jak prezentuje się Chilling Adventures of Sabrina part 2!

 

 

Wojna płci wątkiem przewodnim

 

Mam wrażenie, że całym wątkiem przewodnim drugiego sezonu Chilling Adventures of Sabrina, była jakaś pokręcona wojna między kobietami a mężczyznami. Np. przewodniczącym roku (czy jak to tam nazwali) może być tylko mężczyzna — więc Sabrina musi się temu przeciwstawić, albo co chwila te dziwne akcje ojca Blackwooda gdzie musi udowadniać, że nie szanuje kobiet. To mogły być naprawdę fajne wątki, ale były strasznie wymuszone i często sprowadzały się do stwierdzenia, że faceci są dupkami…

a mogło z tego wyjść coś fajnego i z przekazem.

 

 

Ojcze Blackwood ogarnij się!

 

Będąc jeszcze w temacie wojny płci, bardzo widać było tutaj braki w pisaniu postaci ojca Blackwooda. Niby to gościu, który gardzi kobietami i dla niego to czarnoksiężnicy powinni rządzić, ale czasem sam nie trzyma się swoich przekonań. Np. była scena gdzie zostawia akademię pod opieką swojej córki, a potem dosłownie minutę później każe iść swojej nowej żonie kilka kroków za nim — no bo jak to tak, żeby kobieta była na równi z mężczyzną.

 

Faustus Blackwood (aktor: Richard Coyle)

 

Serio gościu?

 

Przecież właśnie zostawiłeś całą szkołę czarnoksiężników i czarownik pod nadzorem kobiety…
To w końcu jesteś wrogiem wszystkich kobiet, czy tylko tych których akurat wymaga fabuła?

 

Bez urazy, ale… ta postać była dla mnie naprawdę kiepsko napisana i w sumie to nawet różniła się od ojca Blackwooda z pierwszego sezonu. Tak jakby twórcy na siłę chcieli sprawić, żebyśmy zaczęli nim gardzić czy nienawidzić.

 

Sabrina… to już jest przesada

 

Co mi się nie podobało?

Że wszyscy nagle dostają supermocy (no może poza Harveyem), widzą duchy, zaglądają w przyszłość, a sama Sabrina to już jest jakimś wybrańcem, cuda niestworzone odwala co nawet najpotężniejsi czarnoksiężnicy i czarownice nie potrafią, tak że cały świat zaczyna się kręcić wokół niej i tylko niej.

 

 

Bardzo dziwne wątki

 

Drugi sezon przynosi też coraz to dziwniejsze wątki, jak chociażby:

 

  • niesamowicie zazdrosny chowaniec wilkołak, który nosi sukienki…
  • czy zwykły gościu noszący w sobie sukkuba, bo kiedyś tam przeczytał sobie jedną taką przeklętą księgę,
  • albo Mroczny Pan zmuszający Sabrinę, żeby ukradła… gumę do żucia!

 

 

Sabrina pt.2 ma jednak też swoje plusy

 

Jak chociażby to, że trójka bohaterów/przyjaciół Sabriny w końcu dostaje jakieś większe i ciekawsze wątki. Albo też dostajemy dużo więcej Prudence i sióstr wiedźm, czy przystojniaka Nicolasa. Ogólnie drugi sezon skupia się o wiele bardziej na życiu czarownic i czarnoksiężników a mniej na świecie śmiertelników. To mi się akurat bardzo podobało, bo Akademii Sztuk Nieznanych to jedno z fajniejszych miejsc w uniwersum Chilling Adventures of Sabrina i zawsze z przyjemnością obserwuje się tamtejsze wydarzenia.

 

Sabrina part 2 – podsumowanie

 

Zaczęło się dobrze, byłem świeżo po pierwszym sezonie i drugi dał mi od początku wiele ciekawych wątków. Na plus zaliczam też fakt, że wydarzenia, które miały tam miejsce (oraz te z pierwszego sezonu) ładnie łączyły się ze sobą w ostatnich odcinkach i wyjaśniały czemu Sabrina musiała zrobić to, czy tamto. Z drugiej jednak strony, z każdym kolejnym odcinkiem jakoś tak mniej to wszystko trzymało w napięciu. Ojciec Blackwood odwalał jakieś krzywe akcje, Sabrina była zawsze najlepsza i wątek kończący też jakoś tak mi nie pasował.

Pierwszy sezon podobał mi się o wiele bardziej niż drugi.

Jednak drugi dał też kilka ciekawych motywów i tym samym przytrzymał mnie w klimacie Sabriny na, tyle że od razu sięgnąłem po trzeci sezon 😉 Więc trochę narzekałem, trochę śmiałem się z niektórych wątków, ale koniec końców dalej chcę to oglądać 🙂

 

 

 

 

No a jeśli mało wam Netflixowej Sabriny, to na blogu o fantastyce Hipogryf.pl pojawiły się recenzje trzech książek dziejących się w uniwersum Chilling Adventures of Sabrina i opowiadających nieznane dotąd przygody młodej pół-czarownicy. Są to kolejno:

 

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z nimi!

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =

Magazyn Hipogryf