Captain America Super Soldier — czy gra jest tak samo super jak tytułowy żołnierz?

Captain America Super Soldier to gra na konsole Nintendo 3DS, którą powinno się omijać z daleka… i to szerokim łukiem.

Zaskoczeni? Już na samym wstępie mówię, że gra jest zła? No w sumie, zawsze podsumowanie robiłem na końcu recenzji, jednak w tym wypadku, od razu daje wam info, żeby ktoś nie rzucił się w przypływie hype na Kapitana Amerykę i nie kupił tej gry.

 

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że tytuł jest wart zainteresowania. W końcu mamy tutaj Kapitana Amerykę, mamy jego odwiecznego wroga, czyli organizację Hydra, wraz z antybohaterami znanymi ze stron komiksu, więc czemu by nie sięgnąć po tę grę?

  

Czemu nagle taki hejt na Captain America Super Soldier?

 

Wczoraj recenzowałem inną grę o superbohaterze Mavela tj. Thor God of Thunder. Tam też napisałem, że gry tego typu robione są na popularności filmów, często nie są to jakieś wybitne produkcje i ich twórcy liczą, że ktoś kupi dany tytuł właśnie dlatego, że podobał mu się film.

 

Nawet jeśli Thor God of Thunder był tytułem zrobionym właśnie w taki sposób, to i tak dało się w niego przyjemnie pograć. Niestety przy Captain America Super Soldier już tak nie jest, tutaj twórcy wersji na Nintendo 3DS (wydania na inne konsole są lepsze) ewidentnie robili tytuł na szybko, po kosztach i ogólnie byle jak, byle by tylko sprzedać, póki ludzie o filmie gadają. Przez co kamera szaleje i ustawia się w dziwny sposób, sztuczna inteligencja przeciwników praktycznie nie istnieje, a sam bohater walczy jakby chciał, a nie mógł.

 

 

Czy Captain America Super Soldier to naprawdę taka zła gra?

 

Na Nintendo 3DS? Tak. Gra kuleje bardzo i odstaje od innych gier z superbohaterami.
Jeżeli chodzi o inne platformy, no to jest już lepiej, wersja na Xboxa 360 jest o niebo lepsza i nawet kojarzyła mi się lekko z rozgrywką w starego poczciwego BloodRayne.

 

 

W wersji na 3DS’a co prawda fajnie rzuca się tarczą w przeciwników, zwiedza lokacje i rozwiązuje zagadki, jednak gra kuleje przy swoim najważniejszym w sumie aspekcie, czyli walce z przeciwnikiem. Może bossowie sprawiają, że trochę się wysilimy, ale większość przeciwników-żołnierzy, których tutaj jest od groma, będzie po prostu stała i czekała aż ich uderzymy. To raczej nie jest to, czego oczekuje od gry. Dlatego wybaczcie, że nie będę tutaj rozpisywał się nad fabułą, nad lokacjami czy wykonaniem, bo po prostu nie chcę rozpisywać się nad tytułem, w który grało mi się źle.

 1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =

Magazyn Hipogryf