Broomstick League – nowa konkurencja dla Quidditcha z Harrego Pottera

Co powiecie na grę, w której dwie drużyny czarodziejów rozgrywają mecze na latających miotłach na specjalnie przygotowanych do tego stadionach? I nie jest to quidditch z uniwersum Harrego Pottera? Poznajcie Broomstick League od Blue Isle Studios!

 

 

Broomstick League vs Quidditch

 

Mimo że w Broomstick League również mamy czarodziejów, wiedźmy i miotły, to jednak jest sporo różnić między tymi dwoma sportami. W BL mamy dwie, czteroosobowe drużyny, jedną piłkę i dwie bramki. Gracze walczą o przejęcie piłki i wrzucenie jej do bramki przeciwnej drużyny, w tym można nawet wspomagać się czarami! W przeciwieństwie do quidditcha, nie ma tu tłuczków, pałkarzy, czy nawet złotego znicza. Pozycja od Blue Isle Studios to taka bardziej koszykówka na miotłach.

 

 

Harry Potter? Nie słyszałem…

 

Jak już wspomniałem we wstępie, omawiany dzisiaj tytuł nie ma nic wspólnego z uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling. Broomstick League swoje początki ma tak naprawdę w grze Citadel: Forged with Fire, również od Blue Isle Studios. Tam też wcielaliśmy się w postać czarodzieja, zwiedzaliśmy świat i walczyliśmy z plugastwem wszelakim. Był tam też tryb latania na miotle, którego właśnie wariacja stała się nadchodzącym Broomstick League.

 

 

Latanie na miotłach w Broomstick League dopiero nadejdzie

 

Tak, powiedziałem nadchodzącym, bo gra jeszcze nie wyszła. Na szczęście, już niedługo (bo już 5 marca) pojawi się w Early Access na platformie Steam. Nie wiadomo jak długo zajmie droga od Early Access to finalnego wydania gry, jednak sam będę obserwował ten tytuł z zaciekawieniem i na pewno dam wam znać jak wydarzy się tam coś ciekawego.

 

 

A może by tak stary dobry Quidditch

 

Harry Potter: Mistrzostwa świata w quidditchu, taką właśnie nazwę nosi wydana przez Electronic Arts w 2003 roku, gra komputerowa na licencji Harrego Pottera. Jest to zarazem tytuł najbardziej zbliżony do sportu czarodziejów, jaki znamy z książek J.K. Rowling. Nie mogę powiedzieć, że jest to tytuł wybitny albo że w ogóle jakoś zapada w pamięć, bo tak nie jest, a sztuczna inteligencja przeciwników jest dość… kiepska. Jednak jak na gierkę dla relaksu, czy nostalgiczny trip do czasów, kiedy chodziło się do kina na filmy z Harrym Potterem, to jest idealna.

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =

Magazyn Hipogryf