Blogerze! Zapisuj swoje blogowe pomysły!

Jesteś blogerem i nie masz pod ręką notesu i czegoś do pisania? Albo chociaż apki na smartfonie, będącej prostym notatnikiem, aby notować pomysły na bloga? Błąd! Duży błąd!

 

 

Ile to razy już wpadałem na jakiś pomysł, który zapomniałem sobie zapisać, a potem jak sobie próbowałem go przypomnieć, to albo nie wracał, albo wracał w jakiejś innej pokracznej formie i od razu wiedziałem, że to nie jest to.

 

Blog o fantastyce, różne pomysły i pisanie notatek

 

Od momentu jak zacząłem prowadzić blog o fantastyce Hipogryf.pl, szybko nauczyłem się notować każde moje pomysły, nawet te najdziwniejszego. Nigdy nie wiadomo czy nie wyewoluuje z tego jakiś ciekawy tekst. Dlatego, im dłużej prowadzę tego bloga, tym bardziej doceniam te wszystkie notatki, które nagromadziły mi się przez ten czas. Jak chociażby coś tak oczywistego, jak dorzucenie konta na Instagramie 😉

 

Piszesz bloga – notuj pomysły

 

Tym samym jak najbardziej zachęcam, aby notować co tylko do głowy przyjdzie, bo nigdy nie wiemy, czy pomysły, które nie są dobre teraz, nie okażą się pomocne za pół roku. Albo nawet i za dwa lata, bo to że tworzymy jakiegoś bloga teraz, nie znaczy, że za kilka lat nie skończymy z czymś zupełnie innym, albo nie będziemy prowadzić kilku blogów.

 

Serio, mamy tyle zapisanych pomysłów, jeżeli chodzi o filmy (których trochę na razie na Hipogryf.pl brakuje), że przez chwilę nawet przeszło mi przez myśl prowadzenia drugiego bloga, nieco mniejszego, właśnie o filmach. Jednak prowadzenie kilku blogów nie jest czymś, co obecnie chcę robić i zależy mi, żeby jak najwięcej mocy przerobowej szło w Hipogryf.pl. Tym samym lekko zmodyfikowałem filmowe pomysły i już niedługo zobaczycie tutaj więcej filmowych tekstów! Zresztą już na blogu pojawiła się zajawka serialu Merlin i wrażenia z pierwszego odcinka.

 

Żadne pomysły na bloga nie są złe

 

Blog to nasz twór, nasze dzieło i nasz osobisty projekt, robimy go według własnej wizji i niech te wszystkie notatki będą częścią tej pracy. W moim przypadku takie notatki/pomysły stają się z czasem faktycznymi aspektami bloga. Niech za przykład będzie pomysł na serię o Wiedźminie, która kłębiła mi się w głowie, ale nie wiedziałem dokładnie jak to z początku napisać.

 

Podobnie powstająca właśnie Historia Might and Magic: najpierw miał być to jeden ogromny tekst, ostatecznie został rozbity na „odcinki” z opublikowanym wstępem do serii Might and Magic będącym linkami do poszczególnych tekstów, jak i też już opublikowanym tekstem o pierwszej grze w serii: Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum.

 

Tym samym: notujcie każde pomysły, bo nigdy nie wiadomo co z nich może wyrosnąć! 😉

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =

Magazyn Hipogryf