Blog o fantastyce Hipogryf.pl — podsumowanie tygodnia 04-10.01.2021

Hej Hipogryfy! Nieco spóźnione, ale jest! Kolejne podsumowanie tygodnia na blogu o fantastyce Hipogryf.pl. Co się działo w ostatnim tygodniu u nas na blogu? Sprawdźmy 😀

 

Gladiatorzy — recenzja autorstwa Djf

 

Nasze zestawieniem zaczynamy od recenzji antologii Gladiatorzy, wydanej przez Fabrykę Słów i zrecenzowanej na naszym blogu przez Djf’a.

 

 

“W zbiorze znajduje się 21 opowiadań, z czego 10 zostało stworzonych przez znanych mniej lub bardziej pisarzy, a pozostałych 11 przez debiutantów. Zbiór uważam za dobry i tylko dwa opowiadania były dla mnie mdłe i nijakie. Reszta była dobra, a dwa najlepsze zmusiły mnie do myślenia . Na potrzebę recenzji stworzyłem ranking opowiadań z antologii gladiatorzy i oto moje top 5, które pokrótce opiszę

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję antologii Gladiatorzy <<<

 

 

Mechaniczne Pająki — pierwsza recenzja Tyem’a

 

Tyem zabrał się za recenzowanie książek (w końcu!) i na pierwszy ogień wrzucił pozycję Mechaniczne Pająki, gdzie Corina Bomann zabiera nas do steampunkowego świata intryg i przygód.

 

 

“Mechaniczne Pająki to książka młodzieżowa, kierowana dla nastolatków i young adult, gdzie obserwujemy historię Violet Adair, która już niedługo ma stać się pełnoletnia. Jednak jak to w takich historiach bywa, musi wydarzyć się coś, co zaburzy jej idealnie ułożone życie. Tym czymś jest morderstwo! Nie Violet, spokojnie, ta nie została zamordowana Jednak to ona właśnie, podejmuje się rozwikłania tego tajemniczego zabójstwa!”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Mechaniczne Pająki <<<

 

 

Immersja — recenzja literackiego debiutu Ericka Pola

 

Druga recenzja autorstwa Tyema, gdzie przedstawia książkę wydającą się zlepkiem SAO, Assassin’s Creeda i Log Horizon!

 

 

“Immersja to literacki debiut Ericka Pola, książka ukazała się za pośrednictwem Uroborosa na półkach sklepowych w 2018 roku i jak teraz patrzę na stronę autora na lubimyczytać, to wygląda na to, że jest to jego jedyna książka, jaką napisał do tej pory. Przypadek? Nie sądzę…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Immersja <<<

 

 

Alyssa z innej krainy… albo jak kto woli “Tyem w świecie młodzieżówek”

 

Nasz nowy bloger wrzuca kolejne recenzje na bloga i staje w szranki z serią o Alyssie i jej przygodach w mrocznej wersji krainy czarów:

 

Alyssa i Czary

 

 

“Książka Alyssa i Czary, autorstwa A.G. Howard, wydana u nas przez Wydawnictwo Uroboros, ma naprawdę paskudną okładkę. Taką okładkę gdzie myślisz sobie:

aaa… to jest jakieś fantasy romansidło dla trzynastolatek…

Jednak sięgasz po książkę, czytasz i nagle okazuje się, że pod tą jakże odrzucającą okładką, kryje się coś między Alicją z Krainy Czarów od Disneya a growym horrorem, jakim było American McGee’s Alice! No a potem jeszcze Alice Madness Returns…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Alyssa i Czary <<<

 

Alyssa i Obłęd

 

 

“Akcja “Obłędu” dzieje się jakiś mniej więcej rok po wydarzeniach z książki Alyssa i Czary. Demony przeszłości zaczynają dawać o sobie znać i trzeba się z nimi zmierzyć tym razem w ludzkim wymiarze.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Alyssa i Obłęd <<<

 

 

Kroniki Kaitanu – Cień

 

Przenosimy się w przyszłość i odległe zakamarki kosmosu i wraz z Tyemem oceniamy książkę Cień! Czyli pierwszą część z serii Kronik Kaitanu.

 

 

“Książka reklamowana jest hasłem “Zachwycająca powieść dla fanów Gwiezdnych Wojen i nie tylko!”, ale ja się z tym jakoś nie zgadzam. To, że coś jest z gatunku science — fiction to nie znaczy, że jest od razu Gwiezdnymi Wojnami. Równie dobrze można by napisać “Zachwycająca powieść dla fanów Star Treka i nie tylko!” albo “Zachwycająca powieść dla fanów Gwiezdnych Wrót i nie tylko!”. Nie, to nie o to chodzi. Od siebie po prostu powiem, że “Cień” to…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Kroniki Kaitanu – Cień <<<

 

 

K.C. Archer — Instytut

 

Ostatnia recenzja Tyema w naszym tygodniowym podsumowaniu. Tym razem dostajemy książkę Instytut autorstwa K.C. Archer.

 

 

“Nie jest dobrze… To znaczy, książka jest fajna, pomysł na moce i intryga są super. Podobnie jak krótkie opisy nadające dobre tempo akcji, a nawet większość bohaterów przypadła mi do gustu, z wyjątkiem jednej — głównej bohaterki.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki K.C. Archer — Instytut <<<

 

 

Lordowie Sithów — czyli Darth Vader w książkowej wersji

 

Tygodniowe zestawienie zamykamy recenzją książki Lordowie Sithów, która jak już zostało wspomniane, opowiada o postaci mrocznego lorda Sihtów, Dartha Vadera.

 

 

“Bohaterem książki Lordowie Sithów jest nie kto inny jak sam Lord Vader, najważniejszy z sihtów w filmach (bo nie można zapominać o innych mediach czy o Revanie, Malaku, Marka Ragnosie czy Vitiate). Zaś sama historia to nie jest oczywiście jego origin story, to poznaliśmy w filmowej trylogii prequeli. Tutaj poznajemy już jego wersję po przejściu na ciemną stronę, jednak dalej stawiającego pierwsze kroki jako mroczny lord.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Lordowie Sithów <<<

 

 

Doszliśmy do końca naszego zestawienia 🙂 Jak widać, ten tydzień naprawdę obrodził w recenzje książek, a mam nadzieję, że przyszły będzie jeszcze bardziej owocny 😉 Jak zawsze, zachęcamy do regularnego zaglądania na blogu o fantastyce Hipogryf.pl!

 

~ Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =

Magazyn Hipogryf