Blog o fantastyce Hipogryf.pl — podsumowanie tygodnia 04-10.01.2021

Hej Hipogryfy! Nieco spóźnione, ale jest! Kolejne podsumowanie tygodnia na blogu o fantastyce Hipogryf.pl. Co się działo w ostatnim tygodniu u nas na blogu? Sprawdźmy 😀

 

Gladiatorzy — recenzja autorstwa Djf

 

Nasze zestawieniem zaczynamy od recenzji antologii Gladiatorzy, wydanej przez Fabrykę Słów i zrecenzowanej na naszym blogu przez Djf’a.

 

 

“W zbiorze znajduje się 21 opowiadań, z czego 10 zostało stworzonych przez znanych mniej lub bardziej pisarzy, a pozostałych 11 przez debiutantów. Zbiór uważam za dobry i tylko dwa opowiadania były dla mnie mdłe i nijakie. Reszta była dobra, a dwa najlepsze zmusiły mnie do myślenia 🙂. Na potrzebę recenzji stworzyłem ranking opowiadań z antologii gladiatorzy i oto moje top 5, które pokrótce opiszę 😉

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję antologii Gladiatorzy <<<

 

 

Mechaniczne Pająki — pierwsza recenzja Tyem’a

 

Tyem zabrał się za recenzowanie książek (w końcu!) i na pierwszy ogień wrzucił pozycję Mechaniczne Pająki, gdzie Corina Bomann zabiera nas do steampunkowego świata intryg i przygód.

 

Mechaniczne Pająki stempunk książka

 

“Mechaniczne Pająki to książka młodzieżowa, kierowana dla nastolatków i young adult, gdzie obserwujemy historię Violet Adair, która już niedługo ma stać się pełnoletnia. Jednak jak to w takich historiach bywa, musi wydarzyć się coś, co zaburzy jej idealnie ułożone życie. Tym czymś jest morderstwo! Nie Violet, spokojnie, ta nie została zamordowana 😉 Jednak to ona właśnie, podejmuje się rozwikłania tego tajemniczego zabójstwa!”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Mechaniczne Pająki <<<

 

 

Immersja — recenzja literackiego debiutu Ericka Pola

 

Druga recenzja autorstwa Tyema, gdzie przedstawia książkę wydającą się zlepkiem SAO, Assassin’s Creeda i Log Horizon!

 

Immersja książka Erick Pol Hipogryf.pl

 

“Immersja to literacki debiut Ericka Pola, książka ukazała się za pośrednictwem Uroborosa na półkach sklepowych w 2018 roku i jak teraz patrzę na stronę autora na lubimyczytać, to wygląda na to, że jest to jego jedyna książka, jaką napisał do tej pory. Przypadek? Nie sądzę…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Immersja <<<

 

 

Alyssa z innej krainy… albo jak kto woli “Tyem w świecie młodzieżówek”

 

Nasz nowy bloger wrzuca kolejne recenzje na bloga i staje w szranki z serią o Alyssie i jej przygodach w mrocznej wersji krainy czarów:

 

Alyssa i Czary

 

Alyssa i czary okładka książki

 

“Książka Alyssa i Czary, autorstwa A.G. Howard, wydana u nas przez Wydawnictwo Uroboros, ma naprawdę paskudną okładkę. Taką okładkę gdzie myślisz sobie:

aaa… to jest jakieś fantasy romansidło dla trzynastolatek…

Jednak sięgasz po książkę, czytasz i nagle okazuje się, że pod tą jakże odrzucającą okładką, kryje się coś między Alicją z Krainy Czarów od Disneya a growym horrorem, jakim było American McGee’s Alice! No a potem jeszcze Alice Madness Returns…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Alyssa i Czary <<<

 

Alyssa i Obłęd

 

 

“Akcja “Obłędu” dzieje się jakiś mniej więcej rok po wydarzeniach z książki Alyssa i Czary. Demony przeszłości zaczynają dawać o sobie znać i trzeba się z nimi zmierzyć tym razem w ludzkim wymiarze.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Alyssa i Obłęd <<<

 

 

Kroniki Kaitanu – Cień

 

Przenosimy się w przyszłość i odległe zakamarki kosmosu i wraz z Tyemem oceniamy książkę Cień! Czyli pierwszą część z serii Kronik Kaitanu.

 

 

“Książka reklamowana jest hasłem “Zachwycająca powieść dla fanów Gwiezdnych Wojen i nie tylko!”, ale ja się z tym jakoś nie zgadzam. To, że coś jest z gatunku science — fiction to nie znaczy, że jest od razu Gwiezdnymi Wojnami. Równie dobrze można by napisać “Zachwycająca powieść dla fanów Star Treka i nie tylko!” albo “Zachwycająca powieść dla fanów Gwiezdnych Wrót i nie tylko!”. Nie, to nie o to chodzi. Od siebie po prostu powiem, że “Cień” to…”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Kroniki Kaitanu – Cień <<<

 

 

K.C. Archer — Instytut

 

Ostatnia recenzja Tyema w naszym tygodniowym podsumowaniu. Tym razem dostajemy książkę Instytut autorstwa K.C. Archer.

 

 

“Nie jest dobrze… To znaczy, książka jest fajna, pomysł na moce i intryga są super. Podobnie jak krótkie opisy nadające dobre tempo akcji, a nawet większość bohaterów przypadła mi do gustu, z wyjątkiem jednej — głównej bohaterki.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki K.C. Archer — Instytut <<<

 

 

Lordowie Sithów — czyli Darth Vader w książkowej wersji

 

Tygodniowe zestawienie zamykamy recenzją książki Lordowie Sithów, która jak już zostało wspomniane, opowiada o postaci mrocznego lorda Sihtów, Dartha Vadera.

 

Star Wars Gwiezdne Wojny Lordowie Sithów okładka książki

 

“Bohaterem książki Lordowie Sithów jest nie kto inny jak sam Lord Vader, najważniejszy z sihtów w filmach (bo nie można zapominać o innych mediach czy o Revanie, Malaku, Marka Ragnosie czy Vitiate). Zaś sama historia to nie jest oczywiście jego origin story, to poznaliśmy w filmowej trylogii prequeli. Tutaj poznajemy już jego wersję po przejściu na ciemną stronę, jednak dalej stawiającego pierwsze kroki jako mroczny lord.”

 

>>> Przeczytaj pełną recenzję książki Lordowie Sithów <<<

 

 

Doszliśmy do końca naszego zestawienia 🙂 Jak widać, ten tydzień naprawdę obrodził w recenzje książek, a mam nadzieję, że przyszły będzie jeszcze bardziej owocny 😉 Jak zawsze, zachęcamy do regularnego zaglądania na blogu o fantastyce Hipogryf.pl!

 

~ Arek

Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: