Blog o fantastyce Hipogryf.pl – podsumowanie 16-22.03.2020

Koronawirus na zewnątrz szaleje, centra handlowe zamknięte, kina zamknięte, na spacer strach iść, to człowiek siedzi w domu i tekstu pisze! No a tych w tym tygodniu, blog o fantastyce Hipogryf.pl miał ich całkiem sporo 🙂 Zobaczmy!

 

 

Recenzja książki Sybirpunk

 

W moje ręce trafiła jeszcze całkiem świeżutka pozycja, bo premiera Sybirpunka autorstwa Michała Gołkowskiego, odbyła się zaledwie 11 Marca tego roku (czyli 11 dni temu). Jak wygląda Cyberpunk w slav edition? Tego możesz dowiedzieć się prosto z mojej książkowej recenzji:

 

 

Blog o fantastyce i Nintendo 3DS

 

Jest czas, to wróciłem do grania na konsoli Nintendo 3DS! Dzięki czemu pojawiły się dwie nowe recenzji, jedna jest kolejną instalacją w świecie LEGO, tym razem opartą na LEGO MOVIE:

 

 

Druga to kolejne po Batmanie, Thorze czy Kapitanie Ameryce, przygody superbohatera w obcisłych gaciach. Tym razem grałem w Green Lantern od DC:

 

 

 

Dobre książki sci-fi do czytania w trakcie pandemii

 

Kolejną pozycją na naszej liście (i znowu mówimy o kwarantannie i wirusie), jest polecajka ciekawych serii science fiction i post-apo, idealnie pasująca klimatem ostatnich dni:

 

 

 

Wielka Historia Might and Magic

 

Tak! W końcu! Zabrałem się za opisywanie historii serii Might and Magic. Tej samej, która dała początek genialnym grom strategicznym, jakimi są Heroes of Might and Magic. Tutaj, opisują historię powstawanie i wydawania tych jakże ważnych gier RPG:

 

 

Merlin – serial fantasy na platformie Netflix

 

Pojawiła się seriach o grach fantasy, no to też jest i seria o serialu fantasy (w końcu jest to blog o fantastyce, co nie?). Merlin co prawda ambitną produkcją nie jest, do Wiedźmina czy Gry o Tron mu daleko, jednak i tak go lubię:

 

 

 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl radzi: Jak pisać bloga?

 

Napisałem też dwa kolejne teksty o pisaniu bloga. Nie są to jakieś prawdy objawione, czy złote porady, które zapewnią sukces. Mówię po prostu, jak u mnie wygląda blog o fantastyce Hipogryf.pl:

 

 

 

Star Wars Phasma – recenzja książki

 

Na blogu Hipogryf.pl pojawiła się też recenzja Phasmy z uniwersum Star Wars!
Książki, która dzieje się w świecie Gwiezdny Wojen, ale bliżej jej do takiego Mad Maxa.
Kobieta na zapomnianej przez wszystkich planecie gdzie albo zabijesz, albo zginiesz. Wody nie ma, jedzenia nie ma, cywilizacja upadła, a tu trzeba zrobić wszystko, żeby przeżyć.

 

 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl i gry video

 

Dużo piszę o książkach, filmach czy też grach na Nintendo 3DS, jednak gry PC też są bardzo dużym aspektem tego bloga. No a szczególnie warto o nich wspominać, kiedy można je kupić już za 1 euro! Tak jak na trwające właśnie promocji Capcoma i HumbleBundle:

 

 

Czy też, 20 memów z nowiutkiego Doom Eternal, którego premiera była dokładnie 2 dni temu, 20 Marca 2020 (rozumiecie, premiera 20 Marca to 20 memów i do tego rok 2020… ok… już odpuszczam to tłumaczenie):

 

 

To tyle na ten tydzień! Jednak od jutra ruszam z kolejną dawką tekstów! Do przeczytania 🙂

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 11 =

Magazyn Hipogryf