Blog o fantastyce Hipogryf.pl na pierwszej stronie Google!

Blog o fantastyce Hipogryf.pl na pierwszej stronie Google!

5 grudnia 2019 1 przez Birdman

Dzisiaj o 8 rano Hipogryf.pl wskoczył na 8 miejsce w Google! Widnieje obecnie na pierwszej stronie wyszukiwarki Google, szukając po haśle blog o fantastyce.

Jest to dla mnie mały powód do radości, jak i też do napisania tego mini-wpisu z podsumowaniem ostatnich działań.

 

Blog o fantastyce Hipogry.pl na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google

 

Blog o fantastyce i prawie pół roku blogowania

 

Pierwszy wpis pojawił się 12 sierpnia, to oznacza, że dosłownie za tydzień blog będzie istniał 5 miesięcy. Nie jest to może dużo, ale sam jestem w szoku, jak szybko to zleciało. Mam wrażenie, że minął dosłownie miesiąc, a tu nagle zaraz będzie pół roku. Trochę mnie to przeraża.

Myślałem sobie, że “ooo… w pół roku to już z 200 wpisów będę miał i będę na pierwszym miejscu w Google”, a tu okazuje się, że powoli zbliżam się dopiero do setki i jestem na dole pierwszej strony wyszukiwarki.

 

Muszę przyspieszyć z pisaniem, chcę, aby ten blog rozwijał się coraz bardziej i szybciej, jednak wiadomo, że to wymaga większego nakładu pracy… a mi i tak już doby nie starcza! No nic, trzeba będzie zrezygnować ze snu 😉

 

Nie no, oczywiście żartuję. Nie ma co zapracowywać się i tracić zdrowia, nieważne jak bardzo by mi na rozwoju bloga nie zależało.

 

Jednak mam plan, aby podwoić albo i potroić liczbę publikowanej treści na blogu w 2020 roku.Blog o fantastyce Hipogryf.pl a rok 2020

 

Nie ukrywam, że mam duże plany co do nadchodzącego roku. W Excelu mam już przygotowaną listę 300 (!) gier na Nintendo 3DS do zrecenzowania na blogu. Kilka z nich pojawiło się już teraz i możecie poczytać, chociażby o:

 

LEGO Batman 2: DC Super Heroes:

LEGO Batman 2: DC Super Heroes — recenzja wersji na Nintendo 3DS

 

DEAD OR ALIVE Dimensions:

DEAD OR ALIVE Dimensions — recenzja ciekawej bijatyki na Nintendo 3DS

 

czy Pokemon Trading Card Game z Game Boy Color (odpalonym przez Virtual Console):

Ogrywamy Pokemon TCG z Game Boy Color na Nintendo 3DS

 

a reszta czeka w kolejce do zrecenzowania.

 

Czemu akurat 3DS? Bo to moja ulubiona konsola, gdzie ograłem naprawdę ogromną ilość tytułów i… nie mam kasy na Nintendo Switch. Tak, pewnie że chciałbym zrecenzować wszystkie tegoroczne premiery od Nintendo, jednak póki ta konsolka nie stanieje, zostaje przy Nintendo 3DS.

 

Ogrom pracy, której nikomu nie chce się robić

 

Dopiero po założeniu tego bloga, zrozumiałem, że to wcale nie polega tylko na pisaniu tekstów.

Ciągle sprawdzanie tekstów pod względem SEO, patrzenie jak to wygląda w Google Search Console, porównywanie się z innymi blogami, do tego w pewnym momencie nawet zacząłem sprawdzać pozycjonowanie pod wyszukiwarkę Microsoft Bing!

 

blog o fantastyce hipogryf.pl pisanie życie blogera

 

Mam wrażenie, że więcej czasu zajmuje mi wymyślanie tego, co robić na blogu i jak to zrobić, niż faktyczne działanie. Jednak chcę to robić, bo widzę, jak blog się rozwija i cieszy mnie to niesamowicie.

Nigdy nie sądziłem, że prowadzenie bloga o fantastyce może dawać aż tyle przyjemności. Mam nadzieję, że ten zapał nie wygaśnie i blog o fantastyce Hipogryf.pl już niedługo wskoczy na pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google!

 

Ale na razie, ósme miejsce też jest całkiem spoko osiągnięciem 😉