Blog o fantastyce Hipogryf.pl jest online!

Wieczorem 17 lutego 2020 roku cała zawartość bloga Hipogryf.pl została wykasowana. To, co wyglądało na zwykłe problemy z hostingiem, okazały się dużo większym problemem. Następnego dnia na zagranicznych forach zaczęły pojawiać się tematy, w których internauci poruszali taki sam problem na swoich stronach, w połowie dnia wiadomo już było, że istniała luka bezpieczeństwa, która pozwalała na zdalne „wyczyszczenie” całej strony. Tym samym ofiarami tego procederu padały strony na całym świecie, a motyw „znikania treści” był najczęściej poruszanym tematem na forum wordpressa.

 

Blog o fantastyce Hipogryf.pl jest online!

 

Wieczorem 18 lutego 2020 roku blog Hipogryf.pl znowu był online

 

Gdyby nie pomoc jednego człowieka, nie wiem, jakby to wyglądało. Zapewne strona jeszcze by nie wstała albo wyglądałaby zupełnie inaczej, z brakującymi materiałami, innym motywem albo w ogóle i postawiona na innym CMSie itp. Na szczęście tak się nie stało, pomoc przybyła na czas i strona cofnęła się jedynie do 13 lutego. Praktycznie nic nie zostało stracone, poza jakimiś postami na forum testowym i moimi nerwami. Cieszę się jednak, że problem został zażegnany 🙂

 

Jak już zacząłem tworzyć ten blog o fantastyce to z niego nie zrezygnuje

 

Od razu uspokajam – nawet gdybym miał odbudować ten blog od początku, tekst po tekście, to bym to zrobił! Za dużo w to wszystko pracy włożyłem, żeby teraz tak po prostu się poddać. Więc nie martwcie się, nigdzie się stąd nie wybieram 😉

 

Co prawda spowolniło to nieco niektóre rzeczy i w tym tygodniu nie było żadnych nowych tekstów, ale to tylko chwilowy zastój, już na dniach pojawią się nowe treści, które mam nadzieje bardzo przypadną wam do gustu.

 

No i też dało mi to do zrozumienia, że nawet jakbyśmy nie dbali o dany projekt, to zawsze może pójść coś nie tak. Dlatego też, mimo że strona hipogryf.pl cały czas będzie dla mnie najważniejsza, to chciałbym też rozwinąć bardziej fanpage na facebooku i profil na instagramie. Możliwe, że zaczną pojawiać się tam oddzielne treści albo też na początku po prostu będzie tam więcej materiałów. Fajnie by też było ruszyć z youtube, ale w obecnej chwili, naprawdę nie widzę, jak miałbym na to znaleźć czas. Kto wie, wiosna idzie, może przyniesie więcej energii 😉 W końcu plan jest taki, żeby to był najlepszy blog o fantastyce w internecie!

 

Trzymajcie się!
~ Arek

 

 Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: