Blog o fantastyce Hipogryf.pl – Podsumowanie 9-15.03.2020

Mamy poniedziałek, cały miniony tydzień już za nami, to przyszedł czas na jego podsumowanie. Co ostatnio ciekawego wydarzyło się na blogu o fantastyce Hipogryf.pl? Jakie książki zrecenzowałem? jakie przemyślenia miałem? To i wiele więcej (wraz z linkami dla leniwych) w tym podsumowaniu!

 

 

Książki ze świata Gwiezdnych Wojen na blogu Hipogryf.pl

 

Tydzień zaczął się naprawdę nieźle, bo pierwszym wpisem, jaki pojawił się na blogu 10 Marca, jest obszerna recenzja książki Star Wars Battlefront II Oddział Inferno. Już wcześniej recenzowałem książki autorstwa Christie Golden, w tym również dziejące się w uniwersum Gwiezdnych Wojen – Star Wars Mroczny Uczeń. Jak książki wypadły na tle filmów czy komiksów? O tym przeczytacie w recenzjach:

 

 

 

 

Blog Hipogryf.pl i pomysły na sesje RPG

 

Kolejne dwa teksty tyczą się prowadzenia sesji RPG. Dokładnie to w jednym przedstawiam pomysł na wykorzystanie wulkanów i terenów wulkanicznych jako miejsca przygody. W drugim daję pomysł jak w nowy sposób wykorzystać noc na sesji RPG. Pomysły uniwersalne, pasujące raczej do każdego systemu, czy to Warhammer, czy to Wiedźmin, czy to też Dungeons & Dragons albo jeszcze coś innego.

 

 

 

 

Książki Fantasy, Sci-Fi Horror i blog Hipogryf.pl

 

Kolejny tekst poświęcony jest temu, że książki z gatunku fantastyki: zarówno te fantasy pełne smoków, science fiction w kosmosie czy horrory w opuszczonym domu, stają się coraz droższe. Co nie za bardzo mi się podoba i nie sądzę, że to dobra droga. Stąd też pojawił się na blogu (hej, w końcu Hipogryf.pl to w dużej mierze blog o książkach):

 

 

No i wracamy jeszcze raz do motywu nocy, jednak tym razem w realnym życiu. Są też książki, bo ostatni tekst tego tygodnia, opowiada o tym jak zacząłem czytać książki po nocach i jak mi to się spodobało, na, tyle że już zostało ze mną na stałe. Chcecie wiedzieć, czemu nie śpię tylko czytam książki?

 

 

Ostatnim tekstem w tym zestawieniu, jest bardziej apel niż typowy tekst. Tutaj chciałem poruszyć temat pisania bloga (w szczególności bloga o fantastyce) i naśladowania innych blogerów:

 

 

To tyle, jeżeli chodzi o tamten tydzień, już piszę nowe teksty, już czytam kolejne książki do recenzji i zaraz blog o fantastyce Hipogryf.pl zapełni się kolejnymi tekstami. Więc nie pozostaje mi powiedzieć nic innego jak – do zobaczenia w kolejnych wpisach!

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =

Magazyn Hipogryf