Blizzard BlizzCon 2020 odwołany z powodu koronawirusa

Blizzard BlizzCon 2020 został anulowany z powodu ryzyka i komplikacji spowodowanych pandemią koronawirusa!

 

Blizzard BlizzCon 2020 blog o fantastyce Hipogryf.pl

 

Producent wykonawczy BlizzCon Saralyn Smith opublikował następujące oświadczenie na oficjalnej stronie internetowej BlizzCon.

 

“Several weeks ago, I shared an update about our uncertainty around holding BlizzCon this year. Since then, a lot has changed . . . and a lot also hasn’t changed. During this time, we’ve had many discussions about what holding a convention could look like in light of all the health and safety considerations we’d want to make. We’ve also talked about different paths we could take, and how each one could be complicated by fluctuations in national and local health guidelines in the months ahead. Ultimately, after considering our options, we’ve come to the very difficult decision to not have BlizzCon this year.

 

We’re feeling deeply disappointed about this decision, and imagine many of you will feel the same. I truly love BlizzCon, and I know that’s a sentiment shared by everyone at Blizzard. We will sorely miss connecting with so many of you at the convention and ‘recharging our geek batteries’ this fall.”

 

Czy Blizzard podjął dobrą decyzję?

 

Jak dla mnie, Blizzard postąpił słusznie. Ostatnio obserwujemy całe to odmrażanie i inne luzowania związane z pandemią koronawirusa (nie mówiąc już o tym co się dzieje w Ameryce), dlatego dobrze jest zobaczyć, że są jeszcze ogarnięte osoby, które rozumieją, że za wcześnie na takie imprezy.

 

Blizzard i BlizzCon przez neta?

 

Najrozsądniejszym wyjście jest zrobienie BlizzCona tylko w wersji online, no i tak właśnie obstawiam, że będzie. Zbyt dużo ludzi czeka na info o Diablo IV, żeby tak po prostu powiedzieć „aha, to poczekamy na jakiś trailer na YouTube”. Obstawiam, że będzie to na wzór prezentacji Sony na temat nowej konsoli PlayStation 5, albo czegoś w tym stylu.

 

Skąd tyle hejtu w necie?

 

Oczywiście w sieci pojawiły się już kąśliwe uwagi, że Blizzard nie ma co pokazać, że koronawirus to tylko przykrywka, żeby pokazać środkowy palec społeczności graczy albo że szykowała się wtopa na miarę Diablo Immortal na smartfony i… ludzie, co w was tyle hejtu? Sam ostatnio wkurzałem się na Blizzarda i jego posunięcia, ale szlag, to już jest gejmerskie-Januszowanie!

 

Pozostałe wpisy z tagiem Blizzard

 Birdman

Birdman

Staram się aktywnie promować czytanie, granie w gry planszowe i ogólnie pojętą fantastykę.

%d bloggers like this: