Banhammer uderzył w ponad 40000 graczy Dota 2

Ponad 40 tys. kont zbanowanych w Dota 2 – takie informacje przekazało samo Valve. Gracze Doty 2 – jednej z najpopularniejszych gier z gatunku MOBA, zaczęli być banowani za jakże lakoniczne „abusing matchmaking system”. Czyli jak można to na nasz rozumieć, zostali ukarani za nadużywanie systemu dobierania graczy. Nie wiadomo, o co tak dokładnie chodziło, chociaż sami gracze już podnoszą głosy i wskazują na smerfy.

 

 

Smerfy w Dota 2

 

Smerf czy też Smurfing to zjawisko mające miejsce praktycznie w każdej ze współczesnych gier MMO. Czym jednak jest dokładnie smurfing? Wyobraźcie sobie gracza — takie dobrego gracza, który nieźle ogarnia grę i ma już wyrobionego skilla. Ten wspomniany gracz, zakłada nowe konto, zaczynając od zera, na pierwszym poziomie, ale ze swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki czemu system dobierania graczy daje mu innych nowych graczy, którzy jeszcze nie znają się zbytnio na tytule. Dzięki temu nasz bohater ma nad nimi przewagę już na starcie, idąc jak burza przez mapę i rozgramiając wszystko wokół. Dzięki czemu bardzo szybko pnie się w górę w rankingu.

 

Czy smurfing jest zły?

 

Tutaj nie ma do końca jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli topowy gracz zakłada nowe konto, dołącza do jakiejś drużyny i pomaga im nabijać zwycięstwa, bo mu za to zapłacili, to takie zachowanie jest wręcz karane przez większość dużych tytułów, jak i samo społeczeństwo graczy. Jednak co jeżeli ktoś zakłada sobie nowe konto dla zabawy, żeby pograć, albo wręcz jest smerfem z przypadku? Bo całe życie przegrał w League of Legends i teraz założył sobie konto w Dota 2 i po prostu już na starcie ma skilla? Tutaj zbytnio nie widzę powodu do rozdawania banów.

 

Valve i Dota 2

 

Nie wiemy jakimi wytycznymi kierowali się pracownicy Valve przy rozdawaniu banów w swoim MOBA, jednak gra uszczupliła się o 40000+ kont graczy. Ciekaw jestem, ile z tych osób faktycznie świadomie oszukiwało system gry i wykorzystywało go do wbijania coraz to wyższej pozycji w rankingu, a ile z tych kont dostało po prostu rykoszetem. Może sprawdźcie wasze konta, czy jeszcze tam są 😉

 

 1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =

Magazyn Hipogryf