Apel do pisarzy – róbcie fajne te opisy

Apel do pisarzy – róbcie fajne te opisy

14 lutego 2021 0 przez Birdman

Apel do pisarzy – róbcie fajne te opisy! W szczególności zamków, twierdz, warowni i innych średniowiecznych konstrukcji.

 

Hej hej pisarskie Hipogryfy! Mamy niedzielę, jedna książką przeczytana (a raczej dokończona), za lekturę drugiej właśnie się zabieram i naszła mnie taka myśl – dawno nie czytałem dobrego opisu zamku. No wiecie, takiego opisu jak był zbudowany, na jakim terenie, na jakim planie, jak były zaplanowane korytarze czy też wykorzystany budulec. No i im dłużej o tym myślę, tym bardziej uświadamiam sobie, że dawno nie trafiła mi się książka fantasy, która miałaby wyczerpujące opisy miast, warowni czy innych konstrukcji. Ludzie potrafią robić opisy na całe strony: kto jak wyglądał albo jakie oczy miał koń głównego bohatera, ale jak chodzi o opis budynku, no to nagle: była sobie karczma… i tyle. Wszyscy wiedzą przecież co to karczma albo jak wygląda zamek… i voila, problem z głowy.

 

No właściwie to nie, bo takie książki są dla mnie tak jakby… puste? Ludzie potrafią robić kilku-zdaniowe opisy lasu, ale jak przychodzi do opisu miasta, to leży to wszystko.

 

Apel do pisarzy fantasy – przeczytajcie Poradnik Budowniczego Twierdz 

 

Nie to żebym miał o to jakiś ból dupy, bo nie będę przez to zjeżdżał w dół z oceną książki, jednak jak ostatnio ogarniałem lokacje do kolejnej sesji RPG, to znowu sięgnąłem po Poradnik Budowniczego Twierdz do D&D i po raz kolejny jestem zachwycony tym poradnikiem. Tym samym, jeśli czytają to pisarze fantasy, to polecam wam zapoznać się z tą pozycją, jest mega ciekawa i daje ogrom pomysłów do tworzenia zarówno sesji RPG, jak i opowieści 😉

 

Zresztą samo prowadzenie sesji RPG – planowanie kampanii, prowadzenie przygody, rysowanie planów miasta i podziemi, to wszystko daje wam potem skilla przy pisaniu opowiadań.

 

~ Arek

 

Ps. Wizards of the Coast nie dają mi złamanego grosza za promowanie Poradnika Budowniczego Twierdz do Dungeon & Dragons, wspominam o nim, bo to naprawdę fajny poradnik i myślę, że warto się z nim zapoznać.

 

Źródło miniaturki: pixabay.com