Alyssa i Obłęd : Mroczna Alicja w krainie czarów po raz drugi!

Alyssa i Obłęd to godna kontynuacja książki Alyssa i Czarny (moja recenzja tutaj), gdzie po raz kolejny nasza bohaterka będzie musiała radzić sobie z pokrzywionymi i nienormalnymi wersjami postaci z krainy czarów z oryginalnej Alicji, tylko że tym razem nie my będziemy przechodzić do innego świata, a to te wszystkie nienormalności będą próbowały wedrzeć się do naszego, zwykłego (czy aby na pewno zwykłego? 😉 ) ludzkiego świata.

 

Alyssa i Obłęd — fabuła książki

 

Akcja “Obłędu” dzieje się jakiś mniej więcej rok po wydarzeniach z książki Alyssa i Czary. Demony przeszłości zaczynają dawać o sobie znać i trzeba się z nimi zmierzyć tym razem w ludzkim wymiarze.

 

Wydawać by się mogło, że pierwszy tom został całkiem fajnie domknięty i nie ma co tu więcej dopisywać, a jednak nie! Drugi tom jest według mnie jeszcze lepszy. Tak, dalej do młodzieżowe fantasy romansidło, ale zarazem to jedno z fajniejszych młodzieżowych fantasy romansidłem, jakie miałem ostatnio w rękach. Nie mogę za bardzo zdradzać fabuły, bo trzeba najpierw przeczytać pierwszy tom, więc byłoby to jednym wielkim spoilerem. Jednak mogę powiedzieć, że macie tutaj to wszystko, co w pierwszym tomie i jeszcze więcej.

 

Styl autorki

 

Styl się nie zmienił, więc to, co pisałem w recenzji pierwszego tomu, dalej jest aktualne. Dodać tylko mogę, że jest minimalna ewolucja. Nie poprawa, nie zmiana, nie rewolucja, a jedynie lekkie udoskonalenie pióra z pierwszej części, dzięki czemu nadal czyta się to przyjemnie.

 

Jak oceniam książkę Alyssa i Obłęd?

 

Mniejszy cringe 😀 Ale to pewnie dlatego, że najpierw przeczytałem Alyssa i Czary i tak również tam radzę. Jeśli ktoś będzie próbował od razu złapać za “Obłęd”, to nie zrozumie połowy rzeczy, a druga połowa go po prostu odrzuci. Tutaj trzeba przygotować się na to czytając pierwszy tom, wtedy jest fajnie 😉 Dalej to książka bardziej dla nastolatek chcących poczytać o uczuciowych problemach głównej bohaterki, jednak jak już mówiłem:
Jesteś fanem Alicji w krainie czarów / American McGee’s Alice / Alice Madness Returns? To ta książka może Ci się spodobać 😀 No chyba, że szukasz poważnej, dojrzałej fantastyki… to wtedy nie.

 


 

Alyssa i obłęd okładka książki

 

Tytuł: Alyssa i obłęd
Tytuł oryginału: Unhinged
Autor: A.G. Howard
Wydawca: Uroboros
Seria: Alyssa z innej krainy
Data premiery: 03-04-2019
ISBN: 978-83-280-6161-3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć + piętnaście =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: