Activision Blizzard zwalnia kolejne osoby, ok. 30 pracowników straci pracę

Po zamknięciu swojego biura w Wersalu we Francji w zeszłym miesiącu, Activision Blizzard po raz kolejny zwalnia kilku swoich pracowników, tym razem w regionie Azji i Pacyfiku. Według MCV / DEVELOP UK około 30 pracowników w regionie będzie dotkniętych działaniami firmy związanymi z redukcją etatów, szczególnie tych, którzy zajmują się w firmie marketingiem i PR’em.

 

Activision Blizzard:

 

„Zastanawialiśmy się, jak najlepiej zintegrować nasze możliwości w całej firmie i być skutecznym w miarę ewolucji, aby sprostać możliwościom wzrostu i pozostać konkurencyjnym w regionie Azji i Pacyfiku” – powiedział rzecznik Activision Blizzard w wywiadzie dla brytyjskiej publikacji internetowej. „W tym celu rozpoczęliśmy rozmowy z pracownikami na temat planu scentralizowania niektórych ról w całym regionie w naszym biurze w Sydney. Decyzje tego rodzaju nigdy nie są łatwe, a wspieranie naszych pracowników w tym procesie jest naszym priorytetem numer jeden ”.

 

Ostatnie zmiany kadrowe w Activision Blizzard mogą być związane z oświadczeniem dyrektora generalnego Bobby’ego Koticka sprzed kilku tygodni, o potrzebnie stworzenia nowych stanowisk pracy i zatrudnienia nowych ludzi w innych działach. Na razie też nie ogłoszono żadnego zamykania biura w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Z jednej strony redukcja etatów nigdy nie kojarzyła mi się z niczym korzystnym w przemyśle growym, nie przypominam sobie też sytuacji, w której dobrze prosperujący wydawca sięgał po takie środki. Bardzo to kojarzyło mi się, ze studiami jakiś tytuł nie wypalił i musiał szukać oszczędności. Z drugiej strony, jeśli faktycznie ciężar pracy zostanie przeniesiony do Sydney, to jest duża szansa, że region Azja/Pacyfik nie dawał po prostu rady i trzeba było odciąć się od tych, którzy ciągną firmę w dół? W końcu ekipa marketingowa od Hearstona potrafi naprawdę zaskoczyć swoim humorem i tym, że jakby “rozumieją graczy”. Jeśli to oni przejmą obowiązki tych zwolnionych, to może być naprawdę ciekawie.

 


 

Jak jesteście ciekawi co tam nowego u Blizzard, to również zapraszam na pozostałe wpisy z tagiem: World of Warcraft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =

Magazyn Hipogryf