5 książkowych nowości polskich pisarzy

książki portal o fantastyce Hipogryf

W 2021 roku zalała i jeszcze zaleje nas fala nowych powieści, dlatego zebrałem listę 5 z nich, które wydają mi się najciekawsze.

1. “Liceum Ogólnomagiczne”

Nowość książkowa Krzysztofa Piersy. Zostanie wydana pod koniec roku. Sam autor mówi, że będzie to Harry Potter, tylko w polskiej wersji, czyli możemy spodziewać się obnażenia wszelkich niedociągnięć polskiego systemu edukacji. Książkę wyda Grupa Wydawnicza Morgana.

2. “Księga Całości”

Nie jest to nowa seria, lecz wznowienie. Jednak Fabryka Słów wraz z samym Feliksem W. Kresem pozwolili sobie na zmianę kolejności tomów oraz wprowadzenie nowych. Także do tego zestawienia jak najbardziej pasuje. Księga Całości będzie miała 9 tomów, z czego 3 lub 4 tomy zostaną opublikowane jeszcze w tym roku. Seria ta jest bardzo zróżnicowana, gdyż w pierwszym tomie mamy do czynienia z military-fantasy w wysokiej jakości. W drugim zaś ujrzymy wątki pirackie, żeglarskie oraz podróżnicze. Serię publikuje Fabryka Słów. Warto również dodać, że drugi tom czyli “Król Bezmiarów” otrzymał nagrodę Janusza A. Zajdla oraz cieszył się dużą popularnością w Hiszpanii w latach 90-tych.

3. “Zapiski Stali”

Jedna z najnowszych serii (ta jest trylogią) polskich autorów w klimacie japońskim. Powieść Arkadego Saulskiego jest historią alternatywną opartą o mongolską inwazję na kraj kwitnącej wiśni. Tę serię także opublikuje Fabryka Słów, jednak już teraz mamy zapowiedź wydania zagranicznego, bo na Ukrainie i w Rosji. Drugi tom w księgarniach już dzisiaj.

4. “Cena Honoru”

Ta nowość książkowa jest zbiorem opowiadań przedstawiającym krasnoludy ze starej strony, ale w dobry i ciekawy sposób. Książka zdecydowania warta zakupu, zwłaszcza dla fanów Śródziemia jak i samych stworków. Maciej Para sam wydał swoją książkę jako self-publishing. Opowieść miała premierę w pierwszym kwartale roku.

5. “Pan Kamienia Wschodu”

Druga powieść autorstwa Joanny Lampki. Książka opowiada o dziewczynie, która w obliczu fatalnego oskarżenia musi uciekać na północ. Pozycja jest kontynuacją książki pod tytułem “Gwiazda Północy, Gwiazda Południa”. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa AlterNatywne. Podobnie jak “Pani Cisza” ten tytuł premierę ma 9 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hipogryf.pl