4 gry podobne do Wiedźmin 3 – W co zagrać?

W co zagrać po przejściu Wiedźmina 3? Jakie gry są podobne do Wiedźmina? Gry jak Wiedźmin 3? Te i wiele podobnych fraz co chwila miga mi przed oczami na discordach czy grupa facebookowych. Mimo że Wiedźmin 3 jest naprawdę sporą grą, to jednak w końcu dochodzi do końca przygody Białego Wilka. Co wtedy? W co zagrać?

W tym krótkie wpisie postanowiłem przybliżyć 4 gry, które mogą okazać się wybawieniem na pustkę, jaką pozostawiło zakończenie przygody Geralta.

No to jedziemy!

Assassin’s Creed Valhalla

Kolejna odsłona przygód Asasynów od Ubisoftu. Gra ukazała się w 2020 roku, zarówno na PC, jak i też duże konsole nowej i poprzedniej generacji. Jako Eivor trafiamy do przepięknych terenów Norwegii i ziem Anglosasów, gdzie będziemy grabić, palić, mordować i co najważniejsze — przechodzić ogromną ilość misji głównych i pobocznych. Valhalla jest naprawdę udaną grą. Osoby, które najbardziej w Wiedźminie ceniły sobie walkę mieczem, zbieranie nowego ekwipunku i zaliczenie jak największej ilości misji pobocznych, z pewnością odnajdą się w tej części Assassin’s Creed. To już nie jest gra w stylu Prince of Persia, jak było z pierwszymi Asasyniami, twórcy zaimplementowali tutaj sporo elementów z gier RPG, jednocześnie zostawiając dynamiczny system walki. Co więcej, jeśli grając w Wieśka 3, byliście zakochani w Skellige, to Valhalla może się wam naprawdę podobać, bo lokacje tam pokazane są 10/10.

Skyrim! (plus gościnnie Oblivion i Morrowind)

Czy trzeba przedstawiać komuś serię The Elder Scrolls? Jedną z najstarszych i najbardziej ikonicznych serii komputerowych gier cRPG? Skyrim był dla wielu bezpośrednim konkurentem Wiedźmina 3. Otwarty świat, dowolność z budowaniu swojej postaci, multum zadań, bohaterów, przeciwników, lokacji czy nawet broni do wykucia. Do tego świetne dodatki: Dragonborn, Heartfire, Dawnguard (ten ostatni w szczególności!). Zresztą nie sam Skyrim jest wart polecenia. Oblivion czy Morrowind to również świetne gry RPG, które na stałe zagościły w moim sercu. Kto wie, może po przejściu Wiedźmin 1 -> Wiedźmin 2 -> Wiedźmin 3, dla porównania ogracie sobie Morrowind -> Oblivion -> Skyrim? Oczywiście w przeciwieństwie do Wiekśa, każda część The Elder Scrolls jest osobną historią z innymi bohaterami, ale i tak warto sięgnąć po każdą z nich.

No i Skyrim wyszedł chyba na wszystko! Od PC, poprzez duże konsole, po Nintendo Switch aż na VR kończąc.

Kingdom Come: Deliverance

Polacy zrobili Wiedźmina, a Czesi Kingdom Come! Z jednej strony mamy słowiańską fantastykę, z drugiej środkową Europą pierwszej połowy XV wieku, jednak w obu przypadkach — niesamowicie wciągającą fabułę! Mimo braku magii, smoków czy ponętnych czarodziejek, to Kingdom Come: Deliverance potrafi zachwycić. Surowy średniowieczny świat, dobrze zbudowana fabuła oparta o historię Europy, no i te tereny! Jeśli wydawało się wam, że Wiesiek 3 ma ładne widoki, to wręcz musicie zobaczyć Kingdom Come. Gra może nie ma takiego humoru, charyzmatycznego Geralta i całego tego Wieśkowego drygu, ale jest za to kolejnym przykładem, że Słowianie umieją w RPGi!

Baldur’s Gate 3

Co prawda gra jest jeszcze we wczesnym dostępie i nie ma co liczyć na premierę nie wcześniej niż pod koniec 2021 / na początku 2022, ale już teraz widać, że powstaje kawał porządnego RPG. Kto zagrywał się Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II: Cienie Amn albo gra w papierowe RPGi, ten pewnie czeka z wypiekami na twarzy na ten tytuł. Dla innych niech wystarczy fakt że za grę odpowiada Larian Studios, czyli weterani RPG’ów, odpowiedzialni za całą serię Divinity. Do ten sama gra oparta jest o jedną z silniejszych marek fantasy, jaką jest właśnie Dungeons & Dragons.

A może Wiedźmin 2 albo 1?

Ewentualnie zawsze jeszcze warto ograć poprzednie części Wiedźmina. Pamiętam, że przy dwójce bawiłem się równie dobrze co przy trójce, a wiele osób przeze mnie zapytanych, nigdy w życiu nie tknęła jedynki czy dwójki!

~Arek

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 5 =

Magazyn Hipogryf
%d bloggers like this: