10 gier platformowych na Motorola Moto C #8 Lep’s World

Co robi Lep’s World na tej liście? Ano, jako że opisuję platformówki na smartfon Motorola Moto C, to bardzo chciałem mieć, chociaż namiastkę króla platformówek, czyli Super Mario Bros. od Nintendo. No ale jako że Mario nie mogłem mieć, to szukałem jakiegoś klona tej kultowej gierki, no i takim też trafiłem na tego małego leprekauna.

 

 

Lep’s World – klon Mario na Androida

 

Lep’s World to klon Mario, nie ma co tego tutaj ukrywać, nawet początek pierwszego etapu, wygląda jak początek klasyka, które większość z nas pamięta z czasów Pegasusa. Zresztą na przestrzeni lat powstało pełno klonów Mariana, zarówno tych lepszych, jak i gorszych. To, co mi się w Lep’sie (nie mam pojęcia czy taka odmiana jest poprawna) to oryginalna i w miarę przyjemna oprawa wizualna. Miło, że autor nie zerżnął tekstur z Mario, tylko stworzył swoje własne. Fajne też było wprowadzenie podwójnego skoku, czy rzucanie w przeciwników zebranymi szyszkami. Dla kontrastu nie podobała mi się długość etapów, szczególnie te początkowe były stanowczo za krótkie, skoczyliśmy kilka razy i już widać było tęczę oznaczającą koniec danego poziomu. Na szczęście od połowy gry zaczęło się to poprawiać, jednak pojawiło się coś innego – autor zamiast projektować trudniejsze etapy, po prostu nawalił tam ile się tylko da przeciwników, no i dzięki temu, co prawda gra była trudniejsza, ale to było dla mnie takie trochę sztuczne.

 

 

Co sądzę o tym tytule?

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Nintendo 3DS i wydanego nań Mario, w które zagrywam z przyjemnością. Jeśli mam wybierać czy ograć Mariana, czy zielonego leprekauna, to zdecydowanie wybiorę Mariana.

Jednak gdybym nie miał Mario, a chciałbym pograć w coś, co przywodzi na myśl stare dobre platformówki, to… kupiłbym na steamie Giana Sister, bo to też klon Mario, ale dużo lepszy niż Lep’s World 😉

A tak serio, to z braku czegoś lepszego na Androida, można ograć ten tytuł. Nie jest tak dobry, jak oryginał, na którym się wzorował, ale jest darmowy, ma dużo etapów. No i mimo że to typowy średniak z Androida, to nie mogę mu zarzucić, że jakoś się nudziłem, w niego grając.
Chociaż reklamy potrafiły irytować!

 

 

Plusy:

+ darmowy i można grać offline
+ w miarę ok androidowa alternatywa dla Mario i Giany

 

Minusy:

nie dorównuje tytułom na których się wzorował
reklamy

 

 

Linki do poszczególnych wpisów z serii 10 gier platformowych na Motorola Moto C:

 

  1. Tiny Dangerous Dungeons
  2. Spartan Firefight
  3. Cat Bird
  4. Super Dangerous Dungeons
  5. Ristar Classic
  6. Total Party Kill
  7. Sword Of Xolan
  8. Lep’s World
  9. Super Cat Bros
  10. Nyan Cat: Lost In Space

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 1 =

Magazyn Hipogryf